Štúdiu Rockstar Games sa znovu podaril skvelý počin, keď predstavilo hru Red Dead Redemption 2. Pokračovanie westernovej ságy lákalo používateľov rôznymi trailermi už dávno pred svojim vydaním, no aj po ňom sa samotná hra ukázala, ako zásah do čierneho. Recenzenti nešetria slovami chvály a niet preto divu, že ide tak o jedného z hlavných ašpirantov na titul: Hra roka 2018.

Dobré ohlasy a skvelá reklama sa tiež podpísali na tom, že hra zažila jeden z najsilnejších víkendov v hernom priemysle a len za tri dni sa jej podarilo celosvetovo zarobiť 725 miliónov dolárov. Ide tak o najväčší príjem v tomto roku, ktorý pochádzal zo zábavného priemyslu a predstavuje sumu za predaj kópií.

Na čele je ďalší produkt z dielne Rockstar Games

Stále však nejde o prekonanie rekordu, ktorý si stále drží hra GTA V. Tá za prvý víkend zarobila až jednu miliardu dolárov a ide tak o najúspešnejšiu hru vôbec. Dôvodom je hlavne väčšie povedomie medzi používateľmi a aj veľkosť samotnej značky je mnohonásobne vyššia. Čo sa týka RDR 2, tak skutočný počet kópií nebol odhalený a dozvieme sa ho až v najbližšej štvrťročnej správe. Číslo však budú neustále narastať a to aj vďaka príchodu online multiplayera, ktorý by sa mal objaviť už v najbližších týždňoch.

Zobraziť celú galériu (0)
Rockstar Games/Take-Two Interactive

Prečítaj si tiež
Red Dead Redemption 2 posadil hráčov na zadok. Strhujúci príbeh a perfektná grafika z neho robia najlepšiu hru pre konzoly

Takto vysoká popularita pritom môže znamenať viac, než sa môže na prvý pohľad zdať. Vďaka veľkému úspechu je teraz ešte viac pravdepodobné, že sa hra objaví aj ako verzia pre PC. Podobná situácia bola aj pri GTA V, kde bola hra najprv dostupná len pre konzoly a aj vďaka vysokej popularite sa hra objavila aj na PC, kde zažila boom č. 2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom