V posledných rokoch sa štúdio Rockstar Games sústredilo na vývoj nového „GTA“ z divokého západu, ktoré nasleduje stopy prvého dielu, no prináša ešte dokonalejšie prostredie a grafiku. Po dlhom čakaní sa majitelia konzol dočkali tejto novinky, ktorá sa zrejme stane adeptom na najlepšiu hru roka. Pravý divoký západ, prestrelky a život Arthura Morgana mimo zákona sú gro titulu Red Dead Redemption 2, ktorý je aktuálne najlepšou hrou pre herné konzoly.

Po populárnom Grand Theft Auto V sa štúdio Rockstar Games pustilo do vývoja novej hry, ktorá by potešila milovníkov westernoviek. S prvým dielom Red Dead Redemption sme sa stretli ešte pred 8 rokmi, a tak už bol najvyšší čas, aby sa hráči dočkali ďalšieho pokračovania.

Zobraziť celú galériu (1)
Rockstar Games/Take-Two Interactive

Dlhé čakanie sa však vyplatilo a nové GTA divokého západu prichádza v celej svojej paráde, aby uchvátilo všetkých hráčov na konzolách PlayStation 4 a Xbox One. Odhalenia v predošlých mesiacoch nás nechávali v napätí, s čím všetkým sa v hre stretneme. Red Dead Redemption 2 potvrdzuje očakávania a ukazuje všetky svoje zákutia a virtuálne prostredie divokého západu z roku 1899.

Dokonalý divoký západ

Hlavným hrdinom je samozrejme Arthur Morgan z klanu Van der Linde, ktorý je jeho domovom, základňou pre pripravované akcie, ale aj útulkom, kde prespí, naje sa a oddýchne. Ostré akcie prinášajú pohľad na westernový život na odvrátenej strane zákona, kde má hráč pocit, že jedinou cestou von je smrť.

Zobraziť celú galériu (1)
Rockstar Games/Take-Two Interactive

Nenechaj si ujsť
Pokračovanie kultového titulu od Rockstaru možno vyjde aj na PC

Popri barových bitkách či súbojoch na ulici si však môže Arthur v pokoji prečítať aj nejakú tú knihu. Okrem toho sa musí starať aj o svojho koňa, ktorý má rovnaké potreby ako ten skutočný. Hráča tak neminie ani jeho kŕmenie. V hre sa dokonca nachádza systém, ktorý umožní vylepšovanie jazdných schopností hlavnej postavy. Každý hráč si môže vybrať z niekoľkých plemien koní a sediel.

V prípade prestrelky môže Arthurov miláčik rýchlo zomrieť, a to natrvalo. Rockstar Games tak skutočne zapracovalo aj na týchto detailoch, ktoré dotvárajú skutočnú atmosféru z obdobia, v ktorom sa hra odohráva. Lojálny a oddaný svojmu klanu je Arthur Morgan postavou, vďaka ktorej sa bude každý hráč cítiť ako súčasť jeho gangu Van der Linde. Rovnakým dojmom však pôsobia tiež ostatní členovia, ktorí svojimi vlastnosťami vyčnievajú z aktuálnej generácie herných postáv.

To najlepšie pre tvoju konzolu

Všetci pritom majú miesto, kde si môžu spolu po náročnom dni plného rabovania zaspievať, alebo sa opiť. V Citadele si hráč doplní zásoby a na chvíľu oddýchne pred ďalším prepadom. Vďaka prepracovanému systému je hranie omnoho interaktívnejšie a postava Arthura môže komunikovať aj s obyčajným hospodárom, alebo barmanom. Tu však Rockstar Games rozdelilo druhy interakcie medzi postavami.

Nenechaj si ujsť
Tieto 4 hry ukazujú ohromnú budúcnosť grafiky. Konzoly zažijú nevídanú revolúciu

Všetko totiž záleží od toho, aký dojem získa iná postava z Arthura, či je ozbrojený, alebo pokropený kvapkami krvi z posledného boja. Úroveň detailov je skutočne vysoká a zdá sa, že vývojári hry mysleli úplne na všetko, čo by sa dialo v reálnom svete divokého západu pred viac ako 100 rokmi.

Koniec však prichádza nenápadne, pomaly. Expanzia priemyslu ovplyvní aj prostredie v tejto hre, kde sa klan Van der Linde ocitá v ohrození a vplyvom vývoja deja postupne zaniká. Detektívi a priemyselní giganti dýchajú holandskému gangu na krk v tomto smutnom konci príbehu, ktorý by nemal rozhodne nikto premeškať. Každým aspektom sa tak Red Dead Redemption 2 vyvyšuje nad ostatné konzolové hry a jednoznačne patrí k tomu najlepšiemu, čo si hráč môže vybrať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú