Nová westernovka z dielne štúdia Rockstar Games strhla na seba pozornosť svojim spracovaním a príbehom, ktorý si hráči na konzolách skutočne obľúbili. Už krátko po predstavení táto novinka zožala ohromný úspech a jej prednosti chválili mnohí kritici. Divoký západ v Red Dead Redemption 2 ponúka tiež realistickú fyziku koní, no ich ovládanie nie je vždy práve tou jednoduchou úlohou. 

Ohlasované „GTA“ z prostredia divokého západu bolo stredobodom pozornosti po mnohé mesiace, kedy hráčov hra lákala novými trailermi a odhaleniami. Pred pár dňami sa však tento titul stal realitou a hráči si ho už môžu naplno vychutnať na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Počas hrania sa každý stretne s nemilosrdným prostredím westernového sveta, ktorý je prepracovaný do tých najmenších detailov. Mnohé z nich naozaj vyrážajú dych. Štúdio Rockstar Games týmto počinom dokázalo, že skutočne vie, po čom herná komunita túži.

Zobraziť celú galériu (0)
Rockstar Games/Take-Two Interactive

Arthur Morgan však vo svojom virtuálnom živote na divokom západe potrebuje koňa, prostriedok, ktorý je nevyhnutný pri úteku pred rukou zákona. Grafika celej hry je na veľmi vyspelej úrovni, rovnako ako jej fyzika, ktorá ale môže byť miestami až príliš detailná. O tom sa hráči presvedčili aj pri jazde na koňoch, ktoré pri banálnom narazení do prekážky či iného koňa môžu spadnúť a dokonca zomrieť. Pri takýchto nehodách už padlo za obeť mnoho koní, čo zdieľali hráči aj na Twitteri. Perfektná fyzika je tak niekedy skôr na škodu než na úžitok.

Veľké problémy robí pri jazde na koni aj cinematická kamera. Pre tieto zvieratá môže byť smrteľná.

Red Dead Redemption 2 umožňuje hráčovi pri jazde na koni využiť režim, v ktorom bude jazda krajinou vyzerať ako vystrihnutá z filmu. Aj keď takýto pohľad vyzerá úchvatne, riadenie koňa prebieha „autopilotom“ a môže byť ohromným problémom.

…a kôň môže kedykoľvek naraziť do prekážky.

Nezastaví sa ani pred vlakom.

Jazda nie je ľahká ani pri klasickom pohľade kamery.

Nenechaj si ujsť
Red Dead Redemption 2 posadil hráčov na zadok. Strhujúci príbeh a perfektná grafika z neho robia najlepšiu hru pre konzoly

Koňom robia problémy aj horské priechody.

Zbytočnú smrť týchto zvierat môžu mať na svedomí aj útesy.

Útočiť na koňa sa rozhodne nevypláca.

Nenechaj si ujsť
Na GTA 6 sa vopred netešme. Jeden z tvorcov hry ozrejmil, aký problém bráni k napísaniu scenára

Zrážka s iným koňom nemusí dopadnúť vôbec dobre.

Čerešnička na záver: Kone sa v Red Dead Redemption 2 môžu kedykoľvek samovoľne vznietiť.

Nenechaj si ujsť
Pokračovanie kultového titulu od Rockstaru možno vyjde aj na PC

Takéto chovanie sa koní v hre nie je vôbec prirodzené a každé zviera by sa malo viditeľnej prekážke vyhnúť, alebo sa aspoň samovoľne nevznietiť. Fyzika tejto novinky je skutočne perfektná, no nič nie je dokonalé, o čom svedčia aj tieto prípady nehôd koní, ktoré môžu prísť ľahko o život. V tom prípade si hráč musí nájsť nové zviera, ktoré ho bude počas cesty divokým západom niesť na svojom chrbte.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom