Malý, kompaktný TV box je schopný premeniť akýkoľvek televízor na inteligentné zariadenie so smart funkciami, ktoré otvoria používateľovi nové dvere pri sledovaní obsahu a využívaní služieb. Jeden z najlepších má vo svojej ponuke práve Xiaomi – ich šikovný Xiaomi Mi Box S zvládne všetko, čo ostatné inteligentné televízory, no za omnoho nižšiu cenu. Aj po niekoľkých rokoch od predstavenia tak patrí k najlepším TOP TV boxom na trhu.

Pokiaľ chceš využívať rôzne aplikácie a sledovať filmy či seriály cez stream, nemusíš si nutne kupovať nový smart televízor za stovky či tisícky eur. Riešenie od Xiaomi je omnoho dostupnejšie a stojí len zlomok ceny.

Mi Box S je malá plastová škatuľka, ktorá však v sebe skrýva viac, ako si myslíš. Jediné, čo k nemu potrebuješ, je televízor s HDMI vstupom, voľnú zásuvku a internetové pripojenie.

Čo sa nachádza v balení?
  • Xiaomi Mi Box S
  • Diaľkový ovládač
  • Adaptér
  • HDMI kábel

Inštalácia trvá iba niekoľko minút a zvládne ju naozaj každý. Hneď po zapnutí môžeš navyše tento TV box využiť aj so službou Horizon TV od UPC, internetovou televíziou, s ktorou si užiješ pri svojich obľúbených filmoch a seriáloch celé hodiny zábavy.

TIP Redakcie:

Horizon TV s bohatým obsahom

Xiaomi Mi Box S má vo svojej ponuke aj UPC. Zariadenie je dostupné v rámci akéhokoľvek balíčka internetovej televízie Horizon TV, ktorú si môžu predplatiť aj klienti iných poskytovateľov a spolu s Horizon TV tak získať TV box.

Horizon TV je okrem ponuky filmov a seriálov obohatená aj o živé televízne vysielanie, kde bežia tradičné filmy a seriály od slovenských aj zahraničných vysielateľov. Na vyžiadanie ti v UPC do balíku pridajú aj ďalšie české a zahraničné kanály. Na svoje si tak prídu milovníci klasických starších filmov, ale aj fanúšikovia akcie, dobrodružného obsahu a ďalších žánrov.

Klasická televízia Horizon TV Smart ponúka 51 televíznych staníc, z čoho je 37 staníc v HD rozlíšení. Navyše, zákazník získa aj balík programov podľa vlastného výberu (celkovo je na výber 8 druhov s rôznym zameraním) a TV archív so 7-dňovou históriou.

Ten nájdeme aj pri druhom balíku Horizon TV Happy, ktorý okrem archívu prináša aj videotéku My Prime Go s viac ako 2 000 titulmi so slovenským/českým dabingom alebo titulkami.

Horizon TV Smart (SK+CZ programy a balík programov na výber):

  • 5,90 €/mesiac pri ročnom predplatnom
  • 7,90 €/mesiac bez akejkoľvek viazanosti

Horizon TV Happy (113 TV programov, z ktorých 63 HD + videotéka s 2 000 lokalizovanými titulmi):

  • 9,90 €/mesiac pri ročnom predplatnom
  • 11,90 €/mesiac bez akejkoľvek viazanosti

TV box aj na splátky

Zákazník môže službu využiť na všetkých obľúbených zariadeniach so systémom Windows alebo na smartfónoch a tabletoch s Androidom a iOS, na jeden mesiac dokonca zadarmo. Sledovať Horizon TV sa je naraz možné až na 3 zariadeniach, vrátane spomínaného Xiaomi Mi Box S. Financovať ho je možné aj na splátky.

Vďaka systému splátok zaň zákazník zaplatí mesačne 2,90 € (17 splátok) s akontáciou 19,70 €, no k dispozícii je aj jednorázovo za 69 €.

Recenzia

Minimalistickosť nového levelu

Mi Box S je vyrobený z tvrdého čierneho plastu. Na vrchnej časti sa nachádza nenápadné Mi logo, spredu je zasa infraport. Spodná strana obsahuje gumenú obruč, zadná štyri porty.

Jeden pre napájanie, druhý je USB 2.0, tretí HDMI 2.0 a nechýba ani jack pre audio výstup. Rozmery boxu sú len 101 x 101 x 19,5 mm, takže si na obývacej stene nájde miesto bez problémov.

Výbava poteší, hardvér nesklame

Výpočtovú silu TV boxu dodáva 64-bitový 4-jadrový procesor s jadrami Cortex-A53 a pracovnou frekvenciou 2 GHz. S ním spolupracuje grafický akcelerátor Mali-450 a 2 GB RAM typu DDR3, spolu s 8 GB eMMC úložiskom. Slušný hardvér a bohaté možnosti sú ideálnym základom k tomu, aby takáto malá krabička spravila z akéhokoľvek „hlúpeho“ televízora inteligentnú smart TV s premakanou ovládateľnosťou.

Xiaomi svoj box vybavilo portom HDMI 2.0, čo znamená, že zvládne prehrávať a reálne prenášať 4K 60 fps do televízora, a to vo formátoch H.263, H.264 a H.265. Nechýba Dual Band WiFi s podporou 5 GHz siete, podpora HDR10 a Dolby DTS. Spoľahlivý Wi-Fi signál prinášajú silné antény a pre pripojenie periférií je k dispozícii Bluetooth 4.1.

Box má teda dosť výkonu pre všetko, k čomu je stvorený a pri jeho používaní sme nenarazili na žiadne technické problémy. Streamovanie filmov a seriálov zvládol ľavou zadnou. Úložisko má dostatočnú kapacitu, ktorú je ešte možné rozšíriť pomocou externých diskov či USB kľúčov.

Box má predinštalovaný YouTube aj Netflix, na ktorých zvládne 4K. Funkcia Google Cast umožní bezdrôtové prenášanie obrazu zo smartfónu alebo PC na veľkú obrazovku. Čerešničkou na torte je najnovší update na Android 9.0 a vylepšené prostredie.

Po rozbalení boxu sa síce používateľ stretne so starším Androidom 8.1, no takmer okamžite mu zariadenie ponúkne novšiu verziu systému – aktualizácia však chvíľku trvá, je však intuitívna. Mnohých poteší hlasové ovládanie, ktoré zvláda slovenčinu aj angličtinu.

Všetky možnosti a funkcionalita Xiaomi TV boxu sú dôkazom toho, že sa v modernom svete nestratí ani pár rokov po predstavení. Mi Box S je totiž na trhu už od roku 2018, no za ten čas si ho stihli obľúbiť milióny spokojných používateľov – predpokladáme však, že medzi špičku trhu bude patriť aj najbližšie roky. V kombinácii s Horizon TV od UPC totiž predstavuje moderný a užitočný doplnok do každej domácnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom