Prehľad
Rozmery a hmotnosť

50 x 45 x 12 mm, 73,8 g

Displej

1,2 palcový okrúhly s rozlíšením 240 x 240 a 300 ppi

Čipset

MTK2502

Operačný systém

vlastný

Konektivita

Bluetooth 4.0,
microUSB

Batéria

380 mAh

Ostatné

Senzor tepovej frekvencie, meranie krvného tlaku (vyžaduje update softvéru)

Plusy

+Štýlový remienok
+Možnosť inštalácie ciferníkov a aplikácií
+Rýchle zapínanie
+Bluetooth 4.0

Mínusy

-Pamäť iba pre 2 ciferníky alebo aplikácie navyše

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
8.5
8.0
Displej
8.0
6.9
Operačný systém
8.0
5.0
Výdrž batérie
8.7
7.2
Zhodnotenie

Smartwatch No.1 S9 sú low end smartwatch určené pre nenáročných používateľov. Ponúkajú skvelú výdrž aj po spárovaní so smartfónom, ale bez neho toho veľa nedokážu.

8.3
Hodnotenie redakcie
6.8
Užívateľské hodnotenie
4 HODNOTENIA
Hodnotili ste

Aj trh s inteligentnými hodinkami je plný rozličných zariadení a výrobcov. Menší čínsky výrobca No.1 sa snaží preraziť s lacnými smartwatch, ktorých výbava a funkcie však stoja za povšimnutie.

Hodinky No.1 S9 sa svojou cenou a výbavou zaraďujú skôr k doplnkom k smartfónu. Neobsahujú slot pre SIM alebo microSD kartu. Sami o sebe tak ponúkajú iba zobrazenie času, monitorovanie tepu, krokov, spánku a iné. Po spojení umožňujú spravovať hovory a SMS správy, rovnako ako aj prenášanie notifikácií, ovládanie hudby, či spúšte fotoaparátu.

Zobraziť nízku cenu hodiniek No.1 S9

Balenie
 • Hodinky
 • USB kábel
 • Manuál
Recyklované telo alebo dizajnéri stratili inšpiráciu?

Spoločnosť No.1 sa pomaly usádza a už niekoľko modelov hodinek čerpá z rovnakého dizajnového konceptu. Vo výsledku sa posledné generácie podobajú ako vajce vajcu. Príjemnou inováciou bolo použite nového typu remienka. Vďaka nehrdzavejúcej oceli pôsobí remienok veľmi kvalitne a veľmi pohodlne sa nosí.

Ak by sa ti náhodou nepáčil, v predaji sú aj verzie so štandardným koženým remienkom. Všetky druhy remienkov sú uchytené tradičným spôsobom, ako je to u bežných hodiniek. Návšteva tvojho lokálneho hodinára teda môže skončiť aj úplne vlastným štýlovým remienkom podľa vkusu. Použitý remienok je nastaviteľný v rozsahu 16 až 21 centimetrov.

Na pravej bočnej strane je umiestnená dvojica tlačidiel napájania a späť. Ľavý bok pre zmenu obsahuje microUSB port pre nabíjanie, ktorý je uzavretý gumenou krytkou. Zadná strana zariadenia obsahuje drobný otvor pre reproduktor a tiež snímač tepovej frekvencie. Okolo displeja sa nachádza zúbkovaný lem, ktorý chráni displej pred poškodením náhodným oterom o stenu či iné povrchy.

 
Okrúhla klasika

Použitý displej je zhodný s tým, ktorý bol použitý v súrodencovi No.1 G4. Jedná sa o 1,2-palcový dotykový displej s rozlíšením 240 x 240 pixelov. Jeho jemnosť sa pohybuje na úrovni 300 ppi. Po stránke dizajnu, teda tvaru, je to okrúhly displej s veľmi malými zrezanými bokmi. Sú to približne riadky s hrúbkou 2-4 pixely, takže aj pri bližšom preskúmaní vyzerá displej ako pravý kruh.

Softvérové ovládanie zabezpečuje 5 stupňov intenzity podsvietenia displeja. Viditeľnosť na slnku je dostatočná aj počas slnečných dní. Pozorovacie uhly sú na priemernej úrovni, pri extrémnych uhloch dochádza k zmene kontrastu, farby ostávajú bez skreslenia.

 
Dostatok výkonu pre fungovanie i pár ciferníkov navyše

Ťažko sa hovorí o výkone kvôli svojmu operačnému systému, ktorý je najčastejšie definovaný ako uzavretý. Dnes je jeho uzavretosť diskutabilná, pretože pomocou mobilnej aplikácie je možná inštalácia jednoduchých aplikácií a dizajnov ciferníkov. Plynulý chod systému zariadenia zabezpečuje čipset Mediatek MT 2502. Hodinky neobsahujú slot pre microSD karty a taktiež žiadneho správcu súborov. Jediné, čo je možné pridať, sú už spomínané aplikácie a ciferníky. V zariadení je dostatok pamäte pre pridanie 2 z nich. Úplný zoznam dostupných dizajnov aj s návodom na inštaláciu je k dispozícii na špeciálnej stránke WatchFaceUp.com.

 

Svižnosť systému sa prejavuje zapnutím len za 11 sekúnd, čo je asi 4-krát rýchlejšie než konkurenčné modely s operačným systémom Android. Vypínanie je ešte rýchlejšie a zaberie iba 4 sekundy.

Operačný systém je v realite iný

No.1 S9 tú podobne ako všetky smartwatch v tejto cenovej kategórii vybavené vlastným operačným systémom na pomaly budujúcej sa Mediatek platforme. Postupný pokrok najnovšie umožňuje inštaláciu vlastných aplikácií a ciferníkov pomocou aplikácie Mediatek SmartDevice alebo FunDo SmartDevice, ktoré sú v praxi identické. Tie sa zároveň starajú o synchronizáciu notifikácií a iné.

Predvolený jazyk systému je angličtina, z oficiálnej stránky výrobcu je možné stiahnuť balíček s češtinou, ktorý obsahuje približne na 50% preložený systém. V hlavnom menu hodiniek nájdeme 24 predinštalovaných aplikácií, ktoré sú rozdelené do obrazoviek po 4:

 1. Dialer: Vzdialené vytáčanie na mobile pomocou pripojenia Bluetooth
 2. Messaging: Čítanie a písanie SMS smartfónu cez Bluetooth
 3. Contacts: Zoznam kontaktov zo smartfónu, ktoré je možné následne vytočiť. Pre správne fungovanie je potrebné mať v Bluetooth nastaveniach povolenú synchronizáciu kontaktov.
 4. Call logs: Záznam hovorov tiež priamo zo smartfónu.
 5. BT: Aplikácia pre vyhľadanie zariadení, na ktoré sa následne dokážu smartwatch pripojiť.
 6. BT Camera: Umožňuje pohodlne vytvoriť fotografiu len kliknutím na hodinky. Aplikácia natívne funguje s aplikáciami fotoaparátov vďaka simulácií kliknutia tlačidla zvýšenia hlasitosti.
 7. Music: Hodinky po spárovaní so smartfónom a spustení FunDo SmartDevice aplikácie dokážu ovládať prehrávač hudby a jej hlasitosť.
 8. Notifier: Obsahuje zoznam všetkých prijatých notifikácií zo zariadenia cez Bluetooth pripojenie.
 9. App: Zobrazí QR kód s odkazom pre stiahnutie aplikácie FunDo SmartDevice.
 10. Settings: Aplikácia s nastaveniami Bluetooth pripojenia, hodín, zvuku, hlasitosti, displeja, jazyka, zobrazovaných jednotiek, aplikácií, obnovy do továrenských nastavení a o zariadení.
 11. Motion: Umožňuje zapnutie akcií na rôzne pohyby ako je prebudenie pri pohľade na hodinky, stíšenie alebo odpovedanie na hovor alebo budík.
 12. Theme: K dispozícii je výber z dvoch pozadí hlavného menu.
 13. Alarm: Aplikácie pre nastavenie budíkov.
 14. Calendar: Jednoduchý prehľadný kalendár s pekným dizajnom.
 15. Calc: Praktická jednoduchá kalkulačka vždy poruke.
 16. Stopwatch: Stopky so zastaralým dizajnom.
 17. Pedometer: Krokomer, ktorý začína počítať kroky, iba keď je aktívny.
 18. Heartrate: Merač tepovej frekvencie s podporou kontinuálneho merania tepu. Pre zapnutie tejto funkcie je potrebné potiahnúť prstom z hora dole a zmeniť mód.
 19. Sleep: Jednoduchá aplikácia, ktorá umožňuje zaznamenávať spánok a pomocou jednoduchých algoritmov vypočíta, aký čas bol strávený v hlbokom a ľahkom spánku. Tento údaj nemusí byť veľmi presný.
 20. Sedentary: Jedná sa o alarm, ktorý sa aktivuje, keď hodinky zaznamenajú, že človek sedí príliš dlhú dobu, ktorú je potrebné vopred nastaviť. Vhodné ako prevencia proti civilizačným chorobám.
 21. Vibrator: Po spustení začnú hodinky vibrovať. Vhodné pre svoje masážne účinky na uvoľnenie napätia v zápästí.
 22. Anti-lost: Ak je smartfón v Bluetooth dosahu, spustí pípavé zvuky pre uľahčenie hľadania strateného smartfónu.
 23. Power saving: Aplikácia zníži jas a vypne nepotrebné služby na pozadí, aby predĺžila životnosť batérie.
 24. Watchface: Zobrazí QR kód odkazujúci na WatchFaceUp.com, kde je možné stiahnuť nové ciferníky hodinek vytvorené veľkou komunitou používateľov.

Počas propagácie No.1 spomínalo o niečo viac funkcií. Napríklad GPS, meranie krvného tlaku, meranie tlaku vzduchu, UV žiarenia a nadmorskej výšky. Vo finálnej verzii ale svoje miesto nenašli. Výrobca nedávno zverejnil novú verziu softvéru, ktorá pridáva meranie krvného tlaku, ale počas používania najnovšej verzie sa vyskytli samovoľné reštarty a problémy s Bluetooth pripojením. Vývojári tak musia na systéme ešte popracovať.

Úsporné režimy prinášajú ovocie

Vo vnútri hodiniek No.1 S9 je skrytá batéria s kapacitou až 380 mAh. V úspornom režime vydržia hodinky približne 5 dní používania pre kontrolu času. Vďaka úspornému Bluetooth 4.0 pripojeniu vydržia spárované hodinky so smarfónom necelé 3 dni používania. Na výdrži batérie sa tiež môže podpísať zapnuté automatické rozsvietenie displeja pri pozeraní na hodinky, ktoré funguje na základe detekcie pohybu.

 
No.1 S9 sú jednoduché hodinky so zaujímavou cenou

No. 1 S9 sa radia medzi najnižšiu vrstvu smartwatch od No.1. Nesnažia sa ponúknuť používateľovi množstvo zbytočných funkcií, ale predsa by ich mohlo byť aj trošku viac. Ich hlavnou prednosťou je použitý kovový remienok a celkom slušná výdrž batérie vďaka modernejšiemu Bluetooth 4.0 pripojeniu, ktoré stále väčšina lacných smartwatch nepodporuje. Používateľa sa snažia zaujať aj po cenovej stránke. Aktuálna cena dosahuje necelých 25 €.

Zobraziť nízku cenu hodiniek No.1 S9

No.1 S9

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom