Prednedávnom sme sa pozreli na možno vôbec najlepší herný laptop tohto roka – Lenovo Legion 7. Tentokrát sa nám pod ruky dostal jeho skromnejší súrodenec Legion 5, ktorý má ale tiež čo ukázať.

Podobne ako pri Yoge Slim 9, aj tentokrát sme sa na testované zariadenie pozreli z dvoch uhlov. Keďže ide o herné zariadenie, jednu časť sme venovali striktne hrám, druhú zase profesionálnejšej práci, respektíve každodennému používaniu.

Nami testované Lenovo Legion 5 Pro v sebe skrývalo:

  • Procesor Ryzen 7 5800H
  • Grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3060 so 6 GB RAM
  • 16 GB pamäte RAM
  • 16-palcový displej s maximálnym rozlíšením 2 560 x 1 600 pixelov
  • 80 Wh batériu
  • Štyri USB 3.2 konektory
  • Jeden USB-C konektor s možnosťou napájania a DisplayPortom
  • HDMI 2.1
Legion 5 Pro ako herné zariadenie

Grafická karta v kombinácií so špičkovým procesorom naznačujú, že na tomto notebooku by sa dalo spojazdniť suverénne hranie. Ďaleko od pravdy nie sme. Všetky tituly, ktoré sme spustili, išli na excelentné fps, v mnohých prípadoch aj na najvyššie detaily či rozlíšenie.

Hráči určite ocenia displej s vyššou obnovovacou frekvenciou na hranici 165 Hz, čo v kombinácií s nádherným obrazom a ostrým rozlíšením rozhodne stojí za zmienku.

Hardvérové parametre a špecifikácia displeja zabezpečia, že Legion 5 Pro je horúcim kandidátom aj pre používateľov, ktorí zháňajú notebook na dlhšie ako na jeden, maximálne dva roky.

Apex Legends

Battlefield V

Forza Horizon 4

Gears 5

GTA 5 

Legion 5 Pro ako profesionálny pomocník

Špecifikácia doplnená o 16 GB DDR4 RAM a veľký, no zároveň rýchly NVMe disk zabezpečia, že tento laptop od Lenova dokážu využiť aj profesionáli. Produktívnejší pomer strán displeja 16:10 sme vyskúšali napríklad vo vektorom editore Figma, ale aj pri úprave fotiek či videa.

Klávesnica a touchpad rovnako nezaostávajú. Klávesy sú pohodlné a ich rozloženie určite poznáš z ostatných notebookov Lenovo.

Notebook pritom pôsobí exkluzívne vďaka použitým materiálom, čo aj u nás evokovalo dojem, že práve toto je zariadenie, ktoré si nájde využitie u každého člena domácnosti.

Kancelárske balíky – Google Docs, Sheets

Figma

DaVinci Resolve

Lightroom

Prehliadanie internetu, video

Verdikt

Musíme skonštatovať, že naša konfigurácia Legion 5 Pro bola jednou z tých vyšších, akú Lenovo pri tomto zariadení ponúka. Ešte zlepšiť by sa dala asi len grafická karta, čo ale neznamená, že aktuálne prítomná RTX 3060 nie je dostačujúca. V istých tituloch však jej 6 GB operačná pamäť pôsobí ako zbytočná stopka.

Kým tento model sa pohybuje na hranici 1500 €, variant s RTX 3070 je ešte o niekoľko stoviek drahší. Hry určené pre masy, ktoré zároveň dokážu využiť 165 Hz obnovovaciu frekvenciu panela, však zvládne aj RTX 3060.

Samozrejmosťou je aj zvládnutie profesionálnych úloh, ktoré procesor AMD Ryzen 5800H zvláda najlepšie, ako dokáže. Bonusom je aj dizajn pozostávajúci z hliníkového šasi, RGB klávesnice a portov, poväčšine ukrytých na zadnej strane.

Pri kúpe by sa dalo ušetriť kúpou modelu s polovičným úložiskom, kedy sa cenovka približuje k 1 300 eurám. Tá ale Legion 5 Pro stavia do pozície vážneho a cenovo dostupnejšieho konkurenta k drahšej a prémiovejšej „sedmičke„.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP