Súdne spory medzi Samsungom a Applom nie sú ničím výnimočným. Títo dvaja technologický giganti sa už niekoľko rokov neustále súdia o svoje patenty a práva. Jednému zo sporov ale konečne odzvonilo.

Súdny spor, v ktorom Apple žaloval Samsung za kopírovanie dizajnu iPhonu, sa začal ešte v roku 2011. Applu sa totiž nepáčilo, že Samsung za pomoci kopírovania dizajnu iPhonu vytvoril svoju dnes už ikonickú S-sériu smartfónov. Americký gigant teda požadoval finančné odškodnenie, ktoré bolo v prvotnom návrhu z augusta 2012 súdom ohodnotené na výšku 1,05 miliardy dolárov.

Dohoda padla až po siedmich rokoch

Súdne spory však pokračovali ďalej a ťahali sa prakticky až do minulého mesiaca. Apple požadoval 1 miliardu dolárov, no Samsung chcel finančné odškodnenie znížiť len na 28 miliónov dolárov. Nakoniec sa porota a obe spoločnosti po siedmich rokoch dohodli na bližšie nešpecifikovaných podmienkach ukončenia sporu a finančnom vyrovnaní stanovenom na 538,6 milióna dolárov, čo činí v prepočte 466,89 milióna eur.

Napriek sporom spolupráca

Samsung a Apple zažili už viacero súdnych sporov a aj napriek tomu udržiavajú medzi sebou spoluprácu. Je známe, že Samsung produkuje a predáva pre Apple čipy a displeje. Samsungu táto spolupráca vyhovuje, keďže z každého predaného iPhonu X dostane približne 95 €. Možno aj vďaka tejto spolupráci sa spoločnosti na súde dokázali dohodnúť k spokojnosti oboch strán.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom