banner-mi5-pro
Čas do oficiálneho predstavenia najnovšej vlajkovej lode od Xiaomi sa kráti a zatiaľ čo všetci nedočkavo čakáme na príchod novinky, internetom blúdia neustále nové informácie a fotografie blížiaceho sa smartfónu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na uniknutej fotografii môžeme vidieť bielu verziu pripravovaného Xiaomi Mi5S. Potešujúcim faktom sú celkom úzke rámiky okolo displeja. Xiaomi tiež pristúpilo k odstráneniu čítačky odtlačkov prstov v domovskom tlačidle. Obávať sa nemusíme, pravdepodobne bude čítačka nahradená najmodernejšou ultrazvukovou technológiou snímania odtlačkov prstov od spoločnosti Qualcomm. Tú je možné skryť pod akýkoľvek povrch, ako napríklad sklo, displej, plast ba dokonca aj kov. Na miestach s kapacitnými tlačidlami je vidieť malé biele LED svetielka, ktoré pravdepodobne poslúžia pre prehľadnejšiu navigáciu.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-5s-live-image-white

Okrem reálnej fotografie bol priamo spoločnosťou Xiaomi zverejnený aj nový teaser, ktorý prichádza s otázkou: „Čo ešte okrem tmavého keramického skla?“.  Xiaomi pri modeli Mi5 použilo najskôr tvrdené sklo Gorilla Glass. Keramického skla sa tak dočkali až modely Xiaomi Mi5 Pro. Ak by to bolo podobne aj v tomto prípade, tak pravdepodobne Xiaomi Mi5S príde s klasickým tvrdeným sklom Corning Gorilla Glass. Keramické sklo by dostala vyššia verzia Xiaomi Mi5S Plus/Pro spolu so 6 GB RAM a 256 GB interným úložiskom. Jedná sa stále len o dohady a skutočné informácie budeme poznať už o 3 dni, teda 27. septembra 2016.

ceramic-black-mi5s-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]