Včerajší deň sa dá nazvať aj ako jeden z väčších míľnikov smartfónového priemyslu. Čínsky nováčik LeTV predstavil novú vlajkovú loď Le Max Pro, ktorá využíva novú technológiu ultrazvukového snímania odtlačkov prstov – Qualcomm Sense ID.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Naskytá sa však otázka, ako vlastne funguje táto nová technológia, ktorá si zakladá na rýchlosti a hlavne na bezpečnosti. Hlavný princíp funkčnosti je vo vytváraní ultrazvuku, pomocou ktorého stačí iba priložiť prst a odomknutie je na svete. Samotné snímanie ja zabezpečené pomocou transmitera a prijímača. Nami vytvorený ultrazvukový impulz prechádza priamo do prijímača, v ktorom sa automaticky rozhoduje, ktoré impulzy prijme, a ktoré nie. Každý prst má po nasnímaní unikátne vlastnosti, ktoré sa veľmi ťažko falšujú. Samotný snímač vytvára 3D obraz nášho prsta a práve táto zaujímavá technológia je schopná zaznamenávať aj cez materiály ako hliník, plast a aj cez ochranný kryt, ktorý môže mať niekoľko milimetrov.
Ďalším je prvkom snímania je tzv. biometrický okruh (QBIC), ktorý komunikuje so senzorom a uchováva naše cenné informácie o odtlačku. QBIC komunikuje aj priamo s procesorom, cez ktorý sa dostane až k softvéru a my tak môžeme využívať odtlačky, napríklad k bezpečným finančným transakciám.
Posledným a asi aj najdôležitejším prvkom zabezpečenia je Qualcomm Secure MSM, ktorý je primárne zameraný na softvérové zabezpečenie našich odtlačkov. Je základňou pre cenné kryptografické dáta a bity, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie snímača. Samotné zabezpečenie spočíva vo vytvorení akejsi kupoly, pod ktorou sa nachádzajú všetky informácie. Bežné snímače touto technológiou nedisponujú a sú tak vystavené bezprostredným hrozbám okolia.
Zdroj: Androidauthority.com
Teraz čítajú

Objavili „Jednorožca“. Astronómovia našli najbližšiu čiernu dieru k Zemi

KVÍZ: Herný sviatok roka prichádza. Tento kvíz zvládne na 100 % len ten, kto pozná svet Mortal Kombat

Svet je v pozore. O pár hodín vynesie SpaceX na ISS astronautov na použitej rakete a kapsule

Microsoft prekope základný prvok vo Windows 10. Vylepší výkon a prepojí ho s prehliadačom Edge

AKTUALIZOVANÉ Ingenuity to zvládla znova. Marťanská helikoptéra druhýkrát vzlietla a dostala sa ešte ďalej
Články, ktoré hýbu svetom

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Prekvapenie z čista jasna. Huawei predstavil „svoj elektromobil“, ktorý zmätie špecifickým pohonom

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Recyklácii elektromobilov stále nikto nevenuje pozornosť. Pre batériu k nám povolali firmu až z Francúzska

Máš auto a nejazdíš na ňom? Môže ti zarábať tisíce eur ročne. Nová služba poteší všetkých vodičov

Začína éra sonického lietania: Viaceré spoločnosti už pripravujú prototypy. Jedna sa chystá zlomiť rýchlostný rekord
