banner-minote-pro
Včerajší deň sa dá nazvať aj ako jeden z väčších míľnikov smartfónového priemyslu. Čínsky nováčik LeTV predstavil novú vlajkovú loď Le Max Pro, ktorá využíva novú technológiu ultrazvukového snímania odtlačkov prstov – Qualcomm Sense ID. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Naskytá sa však otázka, ako vlastne funguje táto nová technológia, ktorá si zakladá na rýchlosti a hlavne na bezpečnosti. Hlavný princíp funkčnosti je vo vytváraní ultrazvuku, pomocou ktorého stačí iba priložiť prst a odomknutie je na svete. Samotné snímanie ja zabezpečené pomocou transmitera a prijímača. Nami vytvorený ultrazvukový impulz prechádza priamo do prijímača, v ktorom sa automaticky rozhoduje, ktoré impulzy prijme, a ktoré nie. Každý prst má po nasnímaní unikátne vlastnosti, ktoré sa veľmi ťažko falšujú. Samotný snímač vytvára 3D obraz nášho prsta a práve táto zaujímavá technológia je schopná zaznamenávať aj cez materiály ako hliník, plast a aj cez ochranný kryt, ktorý môže mať niekoľko milimetrov.

Ďalším je prvkom snímania je tzv. biometrický okruh (QBIC), ktorý komunikuje so senzorom a uchováva naše cenné informácie o odtlačku. QBIC komunikuje aj priamo s procesorom, cez ktorý sa dostane až k softvéru a my tak môžeme využívať odtlačky, napríklad k bezpečným finančným transakciám.

Posledným a asi aj najdôležitejším prvkom zabezpečenia je Qualcomm Secure MSM, ktorý je primárne zameraný na softvérové zabezpečenie našich odtlačkov. Je základňou pre cenné kryptografické dáta a bity, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie snímača. Samotné zabezpečenie spočíva vo vytvorení akejsi kupoly, pod ktorou sa nachádzajú všetky informácie. Bežné snímače touto technológiou nedisponujú a sú tak vystavené bezprostredným hrozbám okolia.

Zdroj: Androidauthority.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP