Qualcomm odhaľuje štruktúru nového Snapdragonu 821

banner-oneplus-3
Americká spoločnosť Qualcomm je jednotkou na trhu s mobilnými procesormi. Nájdete ho v mnohých vlajkových lodiach aspoň trochu známych výrobcov. Na päty mu však dýcha Samsung so svojimi čipsetmi Exynos. Qualcomm nenecháva nič na náhodu a do boja vytiahol zbraň v podobe procesoru Snapdragon 821. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Snapdragon 821 nie je žiadnou horúcou novinkou, predstavený bol už pred niekoľkými mesiacmi. Okrem údaju o 10% náraste výkonu oproti Snapdragonu 820 a vyššej frekvencie, sme sa ale žiadnych iných detailov nedočkali. Teraz nám však Qualcomm odhalil, čo sa skrýva v útrobách ich nového procesoru.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Spoločnosť potvrdila podporu Snapdragon VR SDK, ktorá umožňuje podporu pre virtuálnu realitu Google Daydream. 821-tka príde aj s podporou duálnej fázovej detekcie. Aj keď nebolo špecifikované, ako presne táto funkcia môže fungovať, Qualcomm tvrdí, že sa vďaka nej skráti čas potrebný na zaostrenie v porovnaní s klasickou fázovou detekciou automatického ostrenia (PDAF). ISP (image signal processor) prináša aj lepšiu podporu laserového ostrenia.

Snapdragon-821

Oproti svojmu predchodcovi ponúka Snapdragon 821 o 5% lepšiu energetickú efektivitu. Zmenou si prešli aj jadrá procesoru. Zvýšila sa ich frekvencia. Takt výkonnejších jadier z pôvodných 2,15 GHz vzrástol na 2,34 GHz. Výrazne sa zmenila ale frekvencia slabších jadier. Ich pôvodná frekvencia 1,59 GHz bola obohatená o 600 MHz. Výsledkom sú teda jadrá tikajúc na 2,19 GHz. Malého navýšenia taktu sa dostalo aj ku grafickej časti. Adreno 530 v Snapdragone 821 pracuje maximálne na 653 MHz. Tieto zmeny sa krásne odzrkadlili na celkovom výkone čipu. Len nedávno sme vás informovali o smartfóne LeEco Le Pro 3 osadeným čipsetom Qualcomm Snapragon 821, ktorý v benchmarku AnTuTu dosiahol výsledok 163 546 bodov. Snapdragonu 821 by sme sa mohli v prvých zariadeniach dočkať už v priebehu septembra.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
85%
Chcem to
15%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.