banner-letv-one-pro
Americký výrobca procesorov, spoločnosť Qualcomm, má tento rok našliapnuté k naozaj skvelým výsledkom. Dôkazom týchto tvrdení je najnovší high-end procesor Snapdragon 820, ktorý naplno zarezáva v prvom smartfóne a svoje kvality už stihol ukázať v plnej sile.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Qualcomm však nechce vynechať ani nižšiu a strednú triedu smartfónov. Dnes čerstvo predstavil tri nové procesory pre smartfóny a tiež procesor špeciálne určený pre smarthodinky. Toto sú novinky.

Snapdragon 425

Ako prvý procesor z trojice noviniek si ukážeme Snapdragon 425, ktorý je zameraný na low-end kategóriu smartfónov. Procesor disponuje 4 jadrami Cortex-A53 s pracovnou frekvenciou 1,4 GHz a grafickým akcelerátorom Adreno 308. Nový procesor pre cenovo dostupné smartfóny príde taktiež s podporou 16 MPx fotoaparátov, LTE mobilným pripojím štvrtej kategórie (Cat.4) a technológiu rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 2.0.

Snapdragon 435

Verzia s označením Snapdragon 435 si svoje miesto chce taktiež udržať v low-endovom segmente, no svojím výkonom už mieri mierne vyššie. Srdcom procesora je 8 jadier Cortex-A53 vyrobených 28 nm technológiou s maximálnou frekvenciou 1,4 GHz. Sekunduje mu úplne nový grafický akcelerátor Adreno 505 s podporou nového grafického rozhrania OpenGL ES 3.1+.

snapdragon-435
Novinka dokáže využívať maximálne 21 MPx fotoaparát a pre najnovšie mobilné 4G LTE pripojenia je nachystaný modem X8 s maximálnou rýchlosťou 300 Mbps. Veľmi nás potešila taktiež podpora najnovšej technológie rýchleho nabíjania, Qualcomm Quick Charge 3.0.

Snapdragon 625

Táto novinka je zacielená na strednú triedu, ktorá sa v poslednej dobe nenápadne doťahuje na high-end segment. Opäť sme sa dočkali plnohodnotných 8 jadier Cortex-A53 s maximálnou pracovnou frekvenciou rovné 2 GHz. Pre graficky náročné operácie bude pripravený akcelerátor Adreno 506.

snapdragon-625
Qualcomm do svojho najnovšieho klenotu pre strednú triedu implementoval podporu pre 24 MPx fotoaparáty, ktoré dokážu nahrávať plnohodnotné 4K video. Samozrejmosťou je taktiež Qualcomm Quick Charge 3.0 a podpora LTE pripojenia. Prvých zariadení s vyššie spomínanými procesormi by sme sa mohli dočkať v druhom kvartáli tohto roka.

Snapdragon Wear 2100

Gigant z Ameriky chce svoje dominantné miesto potvrdiť aj v oblasti nositeľnej techniky (wearables). Nový prírastok do rodiny procesorov bude predovšetkým určený pre smarthodinky, ktoré vďaka novému procesoru dokážu využiť vychytávky ako neustále pripojenie a komunikácia so smartfónom a konečne aj dlhú výdrž na jedno nabitie. Výbornou správou je samostatná WiFi anténa, Bluetooth a LTE modem. Pre koncového používateľa to znamená, že ak si doma zabudne smartfón, moderné smarthodinky mu dokážu zabezpečiť základné požiadavky.

snapdragon_wear-layered-smartwatch-feature

Nový procesor Snapdragon Wear 2100 je o 30 % menší ako predchodca a ponúka o 25 % lepšie zaobchádzanie s batériou vďaka novým pokročilým algoritmom. Qualcomm taktiež potvrdil, že prvé zariadenia s novým procesorom sa už nachádzajú vo výrobe.


Qualcomm spolu s novými mobilnými procesormi predstavil aj úplne nový LTE modem. Jeho názov je Qualcomm Snapdragon X16 LTE modem a jeho maximálna teoretická prenosová rýchlosť je až 1 Gbps! Ide tak o zatiaľ najrýchlejší LTE modem na svete. Viac sa o ňom dočítate na oficiálnych stránkach spoločnosti.

qualcom-snapdragon-x16-lte-modem

Zdroj: Qualcomm.com, (2), Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP