Zlé správy pre konzolových nadšencov. Zdá sa, že ak si si doposiaľ nestihol zadovážiť najnovšiu konzolu od Sony, tak skoro sa ku nej ani nedostaneš. Japonská spoločnosť totiž naznačila, že kritické problémy so zásobovaním budú pravdepodobne pretrvávať až do budúceho roka.

Herný výrobca síce v uplynulých týždňoch avizoval, že plánuje zvýšiť kapacitu výroby svojej najnovšej konzoly, Techradar však upozorňuje, že ani to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude stačiť na uspokojenie vysokého dopytu po zariadení.

Nepriaznivé prognózy priznal aj finančný riaditeľ spoločnosti, Hiroki Totoki, ktorý v stručnom vyjadrení zmaril nádeje na zlepšenie situácie.

„Nemyslím si, že dopyt sa tento rok upokojí, a ak by sa nám v budúcom roku aj podarilo zabezpečiť súčiastky a vyprodukovať väčšie množstvo PlayStation 5, stále nebudeme schopní uspokojiť dopyt. Predali sme viac ako 100 miliónov kusov PlayStation 4 a vzhľadom na náš trhový podiel a reputáciu si nedokážem predstaviť, že by tento dopyt mal poklesnúť.

Dôvodom nedostupnosti konzol je globálny nedostatok polovodičov, s ktorým však nebojujú len výrobcovia elektroniky, ale tiež automobilový priemysel.

Prečítaj si aj
Slovenské e-shopy ryžujú na nedostatku PlayStation 5. Niektoré predávajú s takmer 100% prirážkou

O nedostatkovú komoditu je preto na trhu veľká bitka a ako už dávnejšie poznamenal výkonný riaditeľ spoločnosti, Jim Ryan, v tomto prípade existuje skutočne len veľmi málo čarovných prútikov, ktorými môže Sony zamávať a situáciu zlepšiť.

Sony / Redakcia

Optimizmus Sony

PlayStation 5 je momentálne vo svete stále beznádejne vypredaná, situácia nie je iná ani na Slovensku, kde viaceré obchodné reťazce nestihli vybaviť ešte ani predobjednávky z minulého roka.

Napriek tomu japonská spoločnosť zostáva vo svojich odhadoch predajov PS5 optimistická a verí, že nová konzola v oblasti predajov v budúcnosti tromfne svojho predchodcu, PlayStation 4, ktorú si zatiaľ zadovážilo úctyhodných 116 miliónov zákazníkov.

Pri pokorení vytýčeného cieľa však japonského výrobcu čaká ešte dlhá cesta. V marci tohto roka sa predaje PS5 vyšplhali na 8 miliónov, do apríla budúceho roka Sony ráta s 15 miliónmi predaných konzol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP