Hry štýlu battle-royal momentálne neohrozene vládnu hernému priemyslu. Hrá ich čoraz viac ľudí a sú veľmi atraktívne aj pre usporadúvanie turnajov a akcií.

Dnes je to približne rok, odkedy sa prvýkrát objavila hra Fortnite. Za tak malú chvíľu si dokázala získať milióny hráčov a fanúšikov a dnes ju hrá viac než 120 miliónov ľudí. Vývojárske štúdio Epic Games, ktoré stojí za jej tvorbou, odhalilo počas E3 svoje plány do budúcna. Už v budúcom roku sa tak dočkáme vôbec prvého svetového pohára v hre Fortnite a celkovo sa bude hrať o astronomickú sumu 100 miliónov dolárov.

Ďalšie online turnaj po celom svete

Okrem toho sa bude odohrávať aj niekoľko menších turnajov po celom svete. Zúčastniť sa na nich bude môcť ktokoľvek, komu sa podarí prejsť kvalifikáciou. Nemusíš byť súčasťou žiadnej hernej organizácie, stačí len, ak budeš dostatočne dobrý. Kvalifikácia sa začne už tento rok na jeseň a finálové zápasy sa budú konať koncom budúceho roka. Hrať sa budú prevažne Solo a Duos, takže budeš môcť naplno pretaviť svoje zručnosti a reflexy do reality.

Nenechaj si ujsť!
Dôvod, prečo je Fortnite aktuálne najväčšou a najlepšou hrou na svete, je veľmi prostý

Presné pravidlá hrania a správania sa budú zverejnené niekdy blízko pred začiatkom kvalifikácie. Samozrejme nebude chýbať live vysielanie (finálových zápasov) a množstvo súťaží, aby to bolo zaujímavé aj pre samotných divákov doma pri obrazovkách. Celkový objem peňazí nepôjde len úspešnému finalistovi, ale budú rozdelené medzi niekoľko iných udalostí a úrovní. Víťaz sa však na vyhranú sumu určite nebude sťažovať a okrem slušného balíka si príde aj na obrovskú slávu v komunite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom