Fortnite: Battle Royale je aktuálne v kurze. Je najobľúbenejšou hrou žánru a poráža všetkých konkurentov. Čo teda stojí za úspechom tejto hry?

Herný žáner Battle Royale zaznamenal v poslednom čase nevídaný rozmach a jeho popularita neustále stúpa. Aj vďaka tomu sa neúspešnejšou hrou stala hra Fortnite: Battle Royale. Tá dokázala dokonca predbehnúť aj konkurenčnú hru PlayerUnknown’s Battlegrounds, inak známu aj ako PUBG. Čo teda stojí za úspechom Fortnite? Poďme sa teda na to pozrieť.

Fortnite je zadarmo, no vyzerá ako prémiová hra

Hra je úplne zadarmo, no pri jej hraní to vôbec nie je cítiť. Dá sa povedať, že budeš mať pocit, akoby si hral nejaký blockbuster za 60 €. Neexistujú v nej žiadne obmedzenia a nevýhody týkajúce sa životov, zbraní alebo času len preto, že nie si ochotný platiť.

Zahrať si ju môžeš prakticky na každej platforme

Fortnite: Battle Royale je aktuálne dostupná na platformách PlayStation 4, Xbox One, PC, Mac, alebo si ju môžeš zahrať na iPhone či iPade. Vďaka tejto širokej ponuke množstvo hráčov neustále rastie. Chýba už len Android, no nemusíš zúfať.

Hra Fortnite sa pripravuje aj na túto platformu a k hráčom by mohla prijsť v priebehu najbližších mesiacov. Stiahnuť si ju teda budeš môcť na takmer každú platformu úplne zadarmo a pokračovať v hraní bez zaplatenia jediného centu.

Ak si ochotný, môžeš aj platiť. Zvýhodnený však nebudeš

Hra je pre každého úplne zadarmo, čo znamená, že poctivým hraním môžeš neustále vylepšovať svoju postavu a odomykať nové položky. Ak si však nedočkavý a nebojíš sa minúť na hry nejaké tie peniaze, môžeš si zakúpiť aj takzvaný Battle Pass, ktorý ti k vylepšeniu svojej postavy pomôže rýchlejšie.

Za reálne peniaze môžeš nakupovať hernú menu, pomocou ktorej je vylepšenia možné zakúpiť. Čo je však dôležité, tieto vylepšenia ti výhodu nad ostatnými hráčmi neposkytnú. Ide skôr o kozmetické vylepšenie hráča či jeho zbraní.

Prečo je teda Fortnite lepší ako PUBG?

Fortnite a PUBG sú žánrovo úplne rovnaké hry. Hráči proti sebe bojujú na život a na smrť, až kým nezostane na posledný hráč. Ak je koncept rovnaký, kde je teda rozdiel? Určite vizuálny zážitok. Fortnite je kreslená a vizuálne príjemná hra. Môžeš strieľať nepriateľov s brokovnicou, no stále to bude vyzerať, ako by si ich strieľal s paintballovou pištoľou a pri zabití absentuje krv.

Naopak PUBG ponúka vážny a pochmúrny vizuál. Je to však vec osobného názoru, no možno je lepší zážitok z plne farebného sveta Fortnite ako pochmúrneho postapokalyptického sveta PUBG.

Zobraziť celú galériu (4)
PUBG Corp. /Epic Games

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom