Zo Xiaomi Mi6 má mnoho fanúšikov spoločnosti zmiešané pocity, no v domovskej Číne prevládajú tie pozitívne. Dokazuje to dnešný prvý predaj tohto smartfónu, po ktorom sa doslova zaprášilo. 

Prvý oficiálny predaj nedávno predstaveného Xiaomi Mi6 sa konal práve dnes, 28. apríla. Výrobca svoju najnovšiu vlajkovú loď predával nielen na svojej oficiálnej stránke, ale aj prostredníctvom svojich čínskych partnerov – Jingdong, Tesco a Suning. Aj keď Mi6-ka možno úplne nesplnila tvoje očakávania, Číňania sa idú za týmto smartfónom doslova roztrhať. Svedčí o tom fakt, že predaj nového Xiaomi Mi6 netrval viac ako niekoľko sekúnd. Rýchle vyprázdnenie skladov pritom zaznamenali všetci partneri Xiaomi. Presný počet kusov v prvej várke predaja zatiaľ známy nie je, no podľa predošlých správ malo mať Xiaomi prichystaných 80 000 kusov.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi6 najlacnejšie

Vlajková loď čínskeho giganta je zatiaľ dostupná len v čiernej variante, pričom dostupnosť modrej a bielej verzie zatiaľ známa nie je. Čierna Mi6-ka bola však k dispozícii ako v 64 GB verzii, tak aj v najvyššej 128 GB. Ďalší bleskový predaj tohto smartfónu na domovskom trhu je naplánovaný na 5. mája. Opäť má byť k dispozícii len čierne prevedenie.

Xiaomi mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Prvé testy výkonu ukazujú, aké monštrum Xiaomi Mi6 naozaj je

Za aktuálnu cenu pre nás, ktorá činí 433 €, Mi6-ka ponúka najvýkonnejší procesor súčasnosti, 8-jadrový Snapdragon 835. Pri výpočtových operáciách mu vypomáha operačná pamäť RAM typu LPDDR4x s kapacitou až 6 GB. Zabudnúť však netreba ani na špičkový grafický akcelerátor Adreno 540, ktorý si hravo poradí aj s tými najnáročnejšími hernými titulmi. K dispozícii je tiež rýchle vnútorné úložisko UFS 2.1, či podpora extrémne rýchleho LTE Cat.16. Xiaomi však nezabudlo ani na duálny 12 MPx fotoaparát, ktorý je jednou z hlavných inovácií. Nechýba ani 5,15″ FullHD displej, 3350 mAh batéria, USB Type-C konektor, DualSIM či rýchly snímač odtlačkov prstov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom