Zo Xiaomi Mi6 má mnoho fanúšikov spoločnosti zmiešané pocity, no v domovskej Číne prevládajú tie pozitívne. Dokazuje to dnešný prvý predaj tohto smartfónu, po ktorom sa doslova zaprášilo. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvý oficiálny predaj nedávno predstaveného Xiaomi Mi6 sa konal práve dnes, 28. apríla. Výrobca svoju najnovšiu vlajkovú loď predával nielen na svojej oficiálnej stránke, ale aj prostredníctvom svojich čínskych partnerov – Jingdong, Tesco a Suning. Aj keď Mi6-ka možno úplne nesplnila tvoje očakávania, Číňania sa idú za týmto smartfónom doslova roztrhať. Svedčí o tom fakt, že predaj nového Xiaomi Mi6 netrval viac ako niekoľko sekúnd. Rýchle vyprázdnenie skladov pritom zaznamenali všetci partneri Xiaomi. Presný počet kusov v prvej várke predaja zatiaľ známy nie je, no podľa predošlých správ malo mať Xiaomi prichystaných 80 000 kusov.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi6 najlacnejšie

Vlajková loď čínskeho giganta je zatiaľ dostupná len v čiernej variante, pričom dostupnosť modrej a bielej verzie zatiaľ známa nie je. Čierna Mi6-ka bola však k dispozícii ako v 64 GB verzii, tak aj v najvyššej 128 GB. Ďalší bleskový predaj tohto smartfónu na domovskom trhu je naplánovaný na 5. mája. Opäť má byť k dispozícii len čierne prevedenie.

Xiaomi mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Prvé testy výkonu ukazujú, aké monštrum Xiaomi Mi6 naozaj je

Za aktuálnu cenu pre nás, ktorá činí 433 €, Mi6-ka ponúka najvýkonnejší procesor súčasnosti, 8-jadrový Snapdragon 835. Pri výpočtových operáciách mu vypomáha operačná pamäť RAM typu LPDDR4x s kapacitou až 6 GB. Zabudnúť však netreba ani na špičkový grafický akcelerátor Adreno 540, ktorý si hravo poradí aj s tými najnáročnejšími hernými titulmi. K dispozícii je tiež rýchle vnútorné úložisko UFS 2.1, či podpora extrémne rýchleho LTE Cat.16. Xiaomi však nezabudlo ani na duálny 12 MPx fotoaparát, ktorý je jednou z hlavných inovácií. Nechýba ani 5,15″ FullHD displej, 3350 mAh batéria, USB Type-C konektor, DualSIM či rýchly snímač odtlačkov prstov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]