Pred pár dňami čínske Xiaomi ukázalo svetu svoju novú vlajkovú loď Mi6. Tá do výbavy dostala aj poriadne výkonný hardvér. Jeho sila však až doposiaľ nebola takto testovaná a najnovšie benchmarky ukázali skutočný výkon. 

Presne 19. apríla sa na svetlo sveta dostalo nové Xiaomi Mi6, ktoré so sebou prinieslo veľa vylepšení po stránke výkonu, avšak aj dizajnu. Srdcom je, samozrejme, jeden z najvýkonnejších procesorov, a teda 8-jadrový Snapdragon 835. Pri výpočtových operáciách mu vypomáha operačná pamäť RAM typu LPDDR4x s kapacitou až 6 GB. Zabudnúť však netreba ani na špičkový grafický akcelerátor Adreno 540, ktorý si hravo poradí aj s tými najnáročnejšími hernými titulmi.

zdroj fotografie: Techmiao

K dispozícii je tiež rýchle vnútorné úložisko UFS 2.1, či podpora extrémne rýchleho LTE Cat.16. Xiaomi však nezabudlo ani na duálny fotoaparát, ktorý je jednou z hlavných inovácií. Na to, aký reálny výkon táto novinka z ďalekej Číny poskytuje, sa pozreli benchmarkové aplikácie Antutu, GeekBench a PCMark.

zdroj fotografii: MyDrivers

V testovaní, ktoré poskytla svetovo preslávená aplikácia Antutu, dosiahla Mi6-ka úctyhodný výkon viac ako 180 000 bodov, pričom ju ale stále poráža iPhone 7 Plus. Skúška grafického výkonu však odhalila, že je to práve vlajková loď Xiaomi, ktorá si viedla v porovnaní s konkurentom z Kalifornie lepšie.

zdroj fotografií: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Čakal si na Xiaomi Mi6 Plus? Analytik tvrdí, že je reálne a príde už čoskoro

Pri prvom teste jedného jadra v aplikácii GeekBench skončilo Xiaomi Mi6 s výborným výsledkom 2046 bodov. Testovanie viacerých jadier tiež odhalilo, že spolupráca a celkový výkon všetkých jadier procesora je na citeľne vyššej úrovni v porovnaní s prechádzajúcimi smartfónmi, ktoré boli vybavené Snapdragonom 821.

zdroj fotografie: MyDrivers

Rovnako skvelé výsledky dosiahla nová vlajková loď Xiaomi aj pri skúške v aplikácií GFXBench, kde výsledky jasne ukazujú vysokú frekvenciu snímok za sekundu v každom z náročných testov. Práve v tomto teste sa tiež odhalilo, že grafický akcelerátor Adreno 540 skutočne beží na frekvencii 710 MHz. Po oficiálnom predstavení sa totiž ihneď vynorili nepravdivé informácie o nižšej maximálnej frekvencii, a to priamo na oficiálnom webe výrobcu, kde Xiaomi uviedlo maximálnu frekvenciu len 653 MHz.

zdroj fotografie: MyDrivers

Týmto testom je tak všetkých špekuláciám nadobro koniec a Mi6 má špičkový grafický akcelerátor s maximálnou možnou frekvenciou, ktorú oficiálne udáva aj Qualcomm. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o rýchlosť interného úložiska, máme k dispozícii aj výsledky testovania z aplikácie AndroBench. Tá potvrdzuje, že rýchla vnútorná pamäť typu UFS 2.1 svojou rýchlosťou predbieha aj konkurenčné smartfóny, ako ZUK EDGE či Meizu Pro 6 Plus.

zdroj fotografii: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Privítaj Xiaomi Mi6! Nové čínske monštrum s najlepšou výbavou a cenou, ktorej nebudeš môcť uveriť

Posledným testom je veľmi dobre známy PCMark, ktorý nájdeš aj v našich detailných recenziách. Testovanie pomocou tejto aplikácie je zamerané na každodenné činnosti, pričom prináša porovnanie v reálnom výkone zariadenia. Ani tentokrát nás nový čínsky high-end nesklamal a skončil s výsledkom, ktorým predbehol hneď niekoľko konkurentov, vrátane mnohých modelov od konkurenčných výrobcov svetového kalibru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP