Pred pár dňami čínske Xiaomi ukázalo svetu svoju novú vlajkovú loď Mi6. Tá do výbavy dostala aj poriadne výkonný hardvér. Jeho sila však až doposiaľ nebola takto testovaná a najnovšie benchmarky ukázali skutočný výkon. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Presne 19. apríla sa na svetlo sveta dostalo nové Xiaomi Mi6, ktoré so sebou prinieslo veľa vylepšení po stránke výkonu, avšak aj dizajnu. Srdcom je, samozrejme, jeden z najvýkonnejších procesorov, a teda 8-jadrový Snapdragon 835. Pri výpočtových operáciách mu vypomáha operačná pamäť RAM typu LPDDR4x s kapacitou až 6 GB. Zabudnúť však netreba ani na špičkový grafický akcelerátor Adreno 540, ktorý si hravo poradí aj s tými najnáročnejšími hernými titulmi.

zdroj fotografie: Techmiao

K dispozícii je tiež rýchle vnútorné úložisko UFS 2.1, či podpora extrémne rýchleho LTE Cat.16. Xiaomi však nezabudlo ani na duálny fotoaparát, ktorý je jednou z hlavných inovácií. Na to, aký reálny výkon táto novinka z ďalekej Číny poskytuje, sa pozreli benchmarkové aplikácie Antutu, GeekBench a PCMark.

zdroj fotografii: MyDrivers

V testovaní, ktoré poskytla svetovo preslávená aplikácia Antutu, dosiahla Mi6-ka úctyhodný výkon viac ako 180 000 bodov, pričom ju ale stále poráža iPhone 7 Plus. Skúška grafického výkonu však odhalila, že je to práve vlajková loď Xiaomi, ktorá si viedla v porovnaní s konkurentom z Kalifornie lepšie.

zdroj fotografií: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Čakal si na Xiaomi Mi6 Plus? Analytik tvrdí, že je reálne a príde už čoskoro

Pri prvom teste jedného jadra v aplikácii GeekBench skončilo Xiaomi Mi6 s výborným výsledkom 2046 bodov. Testovanie viacerých jadier tiež odhalilo, že spolupráca a celkový výkon všetkých jadier procesora je na citeľne vyššej úrovni v porovnaní s prechádzajúcimi smartfónmi, ktoré boli vybavené Snapdragonom 821.

zdroj fotografie: MyDrivers

Rovnako skvelé výsledky dosiahla nová vlajková loď Xiaomi aj pri skúške v aplikácií GFXBench, kde výsledky jasne ukazujú vysokú frekvenciu snímok za sekundu v každom z náročných testov. Práve v tomto teste sa tiež odhalilo, že grafický akcelerátor Adreno 540 skutočne beží na frekvencii 710 MHz. Po oficiálnom predstavení sa totiž ihneď vynorili nepravdivé informácie o nižšej maximálnej frekvencii, a to priamo na oficiálnom webe výrobcu, kde Xiaomi uviedlo maximálnu frekvenciu len 653 MHz.

zdroj fotografie: MyDrivers

Týmto testom je tak všetkých špekuláciám nadobro koniec a Mi6 má špičkový grafický akcelerátor s maximálnou možnou frekvenciou, ktorú oficiálne udáva aj Qualcomm. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o rýchlosť interného úložiska, máme k dispozícii aj výsledky testovania z aplikácie AndroBench. Tá potvrdzuje, že rýchla vnútorná pamäť typu UFS 2.1 svojou rýchlosťou predbieha aj konkurenčné smartfóny, ako ZUK EDGE či Meizu Pro 6 Plus.

zdroj fotografii: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Privítaj Xiaomi Mi6! Nové čínske monštrum s najlepšou výbavou a cenou, ktorej nebudeš môcť uveriť

Posledným testom je veľmi dobre známy PCMark, ktorý nájdeš aj v našich detailných recenziách. Testovanie pomocou tejto aplikácie je zamerané na každodenné činnosti, pričom prináša porovnanie v reálnom výkone zariadenia. Ani tentokrát nás nový čínsky high-end nesklamal a skončil s výsledkom, ktorým predbehol hneď niekoľko konkurentov, vrátane mnohých modelov od konkurenčných výrobcov svetového kalibru.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
75%
Páči sa mi to
8%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]