O prvom elektrickom vozidle z dielne Hummer toho vieme už pomerne dosť, no všetky informácie sú iba „papierové“ alebo vyplývajú z rôznych simulácií priamo od výrobcu. Oficiálne sa nám má Hummer EV predstaviť o pár dní, no na špeciálnej aukcii Barrett Jackson sa už stihol predať prvý vyrobený kus, upozornil InsideEVs. Jeho cena ťa však doslova posadí na zadok.

Hummer EV má byť v mnohých ohľadoch revolučný, bude to totiž prvé vozidlo, ktorého systém poháňa herný Unreal Engine. O skvelé grafické spracovanie infotainmentu teda núdza rozhodne nebude, no hlavnou otázkou je samozrejme zvyšok vozidla a teda aj ďalšie dôležité parametre, ako dojazd, veľkosť batérie či rýchlosť nabíjania.

NEPREHLIADNI
Elektrický Hummer vzbudil obrovský dojem. Zatiaľ však neexistuje ani pojazdný prototyp

Tieto informácie sa zväčša dozvedáme už nejakú dobu pred plánovaným predstavením, no v prípade Hummeru EV je to zatiaľ všetko zahalené pod istým rúškom tajomstva. Nejaké informácie síce máme, no tie sú zatiaľ pomerne nejasné. Ako však upozornil portál Motor1, nový teaser naznačuje, že oficiálne predstavenie Hummera EV je naplánované už na 3. apríla 2021.

Neexistuje, no už sa predal za milióny

Reálny Hummer EV prvej edície tak v podstate ešte ani neexistuje, no na aukcii Barrett Jackson  sa Hummer EV s poradovým číslom 1 predal za neuveriteľných 2,12 milióna €.

Predajná cena prvej edície je pritom niečo málo cez 95 000 €. Kupca tak zrejme verí, že cena tohto kusu sa časom vyšplhá poriadne vysoko. Aukcia Barrett Jackson draží unikátne autá a výťažok z ich predaja putuje na charitu. Vznikla na počesť hasiča Barretta Jacksona, ktorý pri páde dvojičiek obetoval svoj život, aby zachránil desiatky iných.

GMC.com

Automobilky na jeho počesť každoročne venujú do aukcie rôzne vzácne kúsky a popri prvom Hummer EV sa na aukcii predal aj prvý kus Fordu Mustang Mach 1 za 425 000 € či SUV Ford Bronco First Edition za 913 000 €.

Ďalšie modely budú lacnejšie

Prvá edícia elektromobilu Hummer EV, ktorú teda pravdepodobne spoznáme už o pár dní, je zároveň aj najdrahšia, no ponúkne najlepší dojazd cez 560 km. O rok neskôr, teda v roku 2022 uvidíme model Hummer EV 3X s dojazdom cez 480 km a cenovkou okolo 85 000 €.

Rok 2023 prinesie model Hummer EV 2X s rovnakým dojazdom a cenou 76 500 € a v roku 2024 sa dočkáme najdostupnejšieho modelu Hummer EV 2 s dojazdom cez 400 km a cenou 68 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom