GMC len pred pár dňami predstavilo elektrický Hummer EV a toto monštrum na kolesách okamžite rozvírilo vody v radoch automobilových nadšencov. To, čo sme však videli na oficiálnom predstavení, bola iba nepojazdná maketa, automobilka totiž zatiaľ nemá funkčný prototyp, informoval portál CarBuzz.

Odhalenie nového elektrického Hummeru malo prebehnúť už v máji, no pandémia koronavírusu presunula udalosť až o niekoľko mesiacov. Podľa posledných informácií však môže byť automobilka GMC za tieto udalosti koniec koncov aj rada.

Ako informoval portál InsideEVs, takmer všetko, čo sme mali možnosť vidieť na prezentácii, boli zábery vytvorené na počítači. Automobilka totiž nemá pojazdný prototyp vozidla a na záberoch zverejnila len nepojazdnú maketu.

GMC.com

S touto informáciou prišiel jeden z inžinierov GMC, no samotná automobilka však toto tvrdenie vyvrátila a oznámila, že prototyp už má, no ešte nie je plne funkčný. V najbližších dňoch vraj môžeme k tejto situácii očakávať oficiálne stanovisko.

Výroba už budúci rok

To, že zatiaľ automobilka nemá funkčný prototyp, je znepokojujúce najmä z dôvodu výroby prvých kusov, ktoré podľa plánov začnú schádzať z výrobnej linky už na jeseň budúceho roka, čo je naozaj veľmi krátka doba, nakoľko Hummer EV reálne neprešiel ešte ani jeden kilometer.

Dobrou správou ale je, že automobilka už má aspoň dokončenú batériovú platformu Ultium, ktorá je pre nový elektricky Hummer kľúčová. Tento základ už len stačí položiť na karosériu a funkčný prototyp by mal byť hotový.

GMC.com

Na druhej strane, GMC nie je prvou a zrejme ani poslednou automobilkou, ktorá verejnosti predstavila vozidlo, ktoré v skutočnosti ešte neexistuje. Toto sú praktiky väčšiny startupových automobiliek, no u Hummeru, respektíve GMC je miernym prekvapením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom