GMC nedávno predstavilo elektrický Hummer s výkonom 1000 koní, ktorý je poháňaný až tromi elektromotormi. Vo vnútri sa nachádza 12,3-palcový displej pred vodičom a 13,4-palcová informačno-zábavná obrazovka v stredovej časti s jednou špeciálnou vlastnosťou, informoval o tom portál Engadget.

Toto je prvé vozidlo, ktorého displej bol navrhnutý pre prácu s Unreal Engine. Počas jeho odhalenia sme mali možnosť vidieť krátke záblesky infotainmentu, ktorý je graficky atraktívnejší a ponúka sýtejšie farby, hladšie prechody, ale hlavne príjemne rozhranie používania.

Unreal Engine s najväčšou pravdepodobnosťou poznáš ako herný engine, ktorý stojí za niektorými z najpopulárnejších titulov posledných rokov, vrátane Fortnite, Final Fantasy VII Remake a Valorant. Zdá sa však, že sa dá použiť aj na dizajnovanie informačno-zábavných systémov vozidiel. Epic Games odhalili, že pripravovaný elektrický Hummer bude prvým vozidlom, ktoré použije „Unreal Engine“ pre svoj digitálny displej.

Pre Engadget sa vývojár vyjadril, že sa už dlhodobo zaujíma o rozhrania človek – stroj (HMI) pre automobilový priemysel. Spoločnosť preto zahájila iniciatívu rvytvorila tím zameraný na uľahčenie používania Unreal Enginu pre automobilky. Epic Games tvrdí, že v priebehu nasledujúcich mesiacov začne s implementáciou funkcií Unreal Enginu do vozidiel a začne nadväzovať nové potencionálne partnerstvá aj s inými značkami.

Na brífingu s dizajnérskym tímom kreatívny riaditeľ Hummer EV, Scott Martin, pre Engadget uviedol, že systém je poháňaný procesorom Intel so 64 GB operačnou pamäťou RAM a beží na Androide. Automobilka má partnerstvá aj s Googlom, ktoré by mali do tohto špecifického systému priniesť Obchod Play, Mapy Google a hlasové ovládanie.

GMC.com

Jedným z dobre viditeľných prvkov displeja vodiča je jeho gyroskopický posuv. Ak niekto náhodou jazdí v teréne, v reálnom čase uvidí rovnováhu vozidla a polohu každého kolesa, ktoré sa zobrazujú na displeji.

Systém je možné upravovať podľa svojej potreby, dokáže zobraziť aj viac widgetov naraz. Tieto možnosti lepšie znázorňuje GIF vyššie, ktorý ukazuje widget na ovládanie pruženia. Na videu nižšie si naopak môžeš pozrieť, ako funguje jeho uhlopriečny režim „Crab mode“ alebo športový režim „Watts to Freedom“.

Zaujímavou vychytávkou na záver je, že predné LED svietenie taktiež slúži ako indikátor nabitia. Pulzujúce predné svetlá sa rozsvietia, keď sa vozidlo nabíja a aktuálny stav nabitia indikujú svojim postupným rozsvecovaním. Hummer EV Edition 1 má začínajúcu cenovku 95 200 € a vyjde na jeseň 2021. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom