Herný sviatok pre všetkých fanúšikov videohier je za nami a Microsoft, spoločne s Bethesdou, počas vydarenej konferencie ukázali hneď niekoľko sľubných titulov. Najväčšiu pozornosť si uchmatla ambiciózna sci-fi akcia Starfield, ktorá sa predviedla na vôbec prvom gameplay videu.

Starfield má potenciál zaujať hneď v niekoľkých smeroch, tým hlavným však je rozľahlosť herného sveta, ktorý bude jedným slovom masívny. Autori sľubujú vesmírne univerzum pozostávajúce z viac ako tisícky planét a stovky hviezdnych systémov, pričom všetky planéty bude možné slobodne objavovať.

Hra bude postavená na novom engine Bethesdy Creation Engine 2 a ponúkne pohľad z prvej aj tretej osoby. Okrem objavovania sveta a napredovania v príbehu ponúkne aj bohaté možnosti budovania základne, ťažby zdrojov či súboje vo vesmíre.

Až na budúci rok

Masívny RPG titul je očakávaný aj z dôvodu, že ide o prvú novú značku Bethesdy za posledných 25 rokov. Titul možnosťami objavovania planét pripomína kedysi rovnako revolučný No Man’s Sky, jeho vydanie sa však tvorcom vôbec nevydarilo a na náprave hry i dobrej povesti museli v ďalších rokoch tvrdo pracovať. Bethesda sa podobnému osudu chce vyhnúť, vydanie hry preto bolo odložené na budúci rok.

Hlavná príbehová linka sa bude sústrediť na skupinu Constellation, posledných bádateľov po vesmíre, ktorí naprieč systémom Starfield pátrajú po stratených artefaktoch. Akou mocou artefakty disponujú, si tvorcovia zatiaľ nechávajú pre seba, budú však tvoriť hlavnú kostru príbehu.

Určite nezmeškaj:
Extrémne lacné a jednoduché. Toto sú najlepšie spôsoby, ako si užiť skvelé hry takmer zadarmo

Starfield okrem masívneho sveta ponúkne aj nemenej bohaté možnosti úpravy postavy i vesmírnej lode, ktorú je možné od podlahy nadizajnovať. Menším sklamaním je zatiaľ hrateľnosť, ktorá zo zabehnutého priemeru príliš nevyniká a je otázne, ako rýchlo sa pri hraní dostaví stereotyp.

Zatiaľ však išlo iba o prvú ukážku a autori majú dostatok času, aby sa s jednotlivými oblasťami hrateľnosti vyhrali. Starfield zatiaľ nemá stanovený konkrétny dátum vydania, isté však je, že v deň štartu ho na budúci rok nájdeš aj v hernej službe Game Pass.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP