Tesla sa okrem výroby elektromobilov zameriava aj na produkciu inovatívnych solárnych panelov. Elon Musk teraz odhalil prvé fotografie ako takáto ekologická a užitočná strecha vyzerá v realite. 

Elegancia spojená s funkčnosťou

Keď Tesla spustila pred pár mesiacmi predaj svojich nových solárnych panelov, zrejme nepredpokladala, že to u zákazníkov vyvolá taký extrémny dopyt. Ich elegantné prevedenie spojené s ekologickým spôsobom výroby elektrickej energie učarovalo mnohým, a tak sú tieto strechy vypredané až do roku 2018. Zákazníci, ktorí si ich stihli v USA objednať včas ich už pomaly začínajú využívať. Medzi prvými si túto solárnu strešnú krytinu nechal namontovať aj samotný Musk, ktorý zverejnil jej reálnu podobu.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Solárny systém Tesly dokáže v dome znížiť náklady na elektrickú energiu o úžasných 92 %

Nie je však sám, pretože ďalším zamestnancom Tesly s touto novou strechou je CTO Jeffrey B. Straubel. Zábery zobrazujúce pohľad zhora na tieto nainštalované solárne panely odhaľujú ich dokonalé prevedenie, s ktorým po montáži vyzerá strecha skutočne nádherne. Tento produkt od Tesly je nielen krajší, ale aj lacnejší ako bežné strechy. Navyše k týmto solárnym panelom spoločnosť poskytuje doživotnú záruku, a tak sa len ťažko bude hľadať schopný konkurent.

zdroj fotografie: Tesla

Jeden z najrevolučnejších počinov Tesly navádza čoraz širšie spektrum zákazníkov, ale aj konkurenčných firiem, aby sa pustili do využívania ekologických zdrojov energie. Výroba zariadení na ich produkciu dokonca nemusí byť vôbec drahá a koncová cena pre zákazníka je tiež veľmi lákavá. Tesla týmito solárnymi panelmi otvorila dvere do novej éry striech, ktoré môžu odteraz na celej svojej ploche produkovať „zelenú“ energiu.

Tech