Tesla sa okrem výroby elektromobilov zameriava aj na produkciu inovatívnych solárnych panelov. Elon Musk teraz odhalil prvé fotografie ako takáto ekologická a užitočná strecha vyzerá v realite. 

Elegancia spojená s funkčnosťou

Keď Tesla spustila pred pár mesiacmi predaj svojich nových solárnych panelov, zrejme nepredpokladala, že to u zákazníkov vyvolá taký extrémny dopyt. Ich elegantné prevedenie spojené s ekologickým spôsobom výroby elektrickej energie učarovalo mnohým, a tak sú tieto strechy vypredané až do roku 2018. Zákazníci, ktorí si ich stihli v USA objednať včas ich už pomaly začínajú využívať. Medzi prvými si túto solárnu strešnú krytinu nechal namontovať aj samotný Musk, ktorý zverejnil jej reálnu podobu.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Solárny systém Tesly dokáže v dome znížiť náklady na elektrickú energiu o úžasných 92 %

Nie je však sám, pretože ďalším zamestnancom Tesly s touto novou strechou je CTO Jeffrey B. Straubel. Zábery zobrazujúce pohľad zhora na tieto nainštalované solárne panely odhaľujú ich dokonalé prevedenie, s ktorým po montáži vyzerá strecha skutočne nádherne. Tento produkt od Tesly je nielen krajší, ale aj lacnejší ako bežné strechy. Navyše k týmto solárnym panelom spoločnosť poskytuje doživotnú záruku, a tak sa len ťažko bude hľadať schopný konkurent.

zdroj fotografie: Tesla

Jeden z najrevolučnejších počinov Tesly navádza čoraz širšie spektrum zákazníkov, ale aj konkurenčných firiem, aby sa pustili do využívania ekologických zdrojov energie. Výroba zariadení na ich produkciu dokonca nemusí byť vôbec drahá a koncová cena pre zákazníka je tiež veľmi lákavá. Tesla týmito solárnymi panelmi otvorila dvere do novej éry striech, ktoré môžu odteraz na celej svojej ploche produkovať „zelenú“ energiu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú