Procesor Snapdragon 845 bol predstavený ešte len v decembri minulého roka a už sa aj objavujú informácie o jeho nástupcovi, procesore Snapdragon 855. Podľa všetkého by mal obsahovať modem SDX50 pre 5G funkcionalitu.

Novo-predstavené vlajkové lode ako Samsung Galaxy S9, Asus ZenFone 5Z, Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact sú vybavené najnovším procesorom Snapdragon 845 z dielne spoločnosti Qualcomm. Hoci tieto zariadenia sa ešte stále nedostali do rúk prvých zákazníkov, už teraz môžeme počuť nové informácie o nástupcovi Snapdragonu 845.

Nový procesor by sa mal nazývať Snapdragon 855 Fusion Platform

Známy leakster Roland Quandt objavil oficiálnu prezentáciu zárobkov spoločnosti Softbank Japan. V tejto prezentácií sa objavil aj nový procesor Snapdragon 855, ktorý by mal niesť názov Snapdragon 855 Fusion Platform s kódovým označením SDM855. Navyše by mal byť jeho súčasťou aj modem SDX50 5G. Ten bol spoločnosťou Qualcomm predstavený len nedávno a komerčne by mal byť dostupný v roku 2019.

Procesory sú dnes už viac ako len procesor spojený s GPU

Qualcomm doposiaľ používal pre svoje procesory označenie „Mobile platform“. Nové označenie „Fusion platform“ by malo odkazovať na skutočnosť, že systémové čipy sú dnes viac ako len procesor spárovaný s GPU. Namiesto toho sa spoločnosť zameriava viac na iné komponenty procesora, ako je Hexagon 685 DSP a Spectra 280 ISP. Označenie „Fusion“ môže byť ale aj odkaz na prepojenie procesora so spomínaným modemom SDX50 5G.

Ďalšie informácie sú opradené rúškom tajomstva

Okrem týchto informácií vieme aj to, že Snapdragon 855 by mal byť vyrobený 7 nm výrobným procesom. Inak sú zatiaľ ostatné informácie o tomto novom procesore opradené rúškom tajomstva. Keďže sme ešte ďaleko od oficiálneho predstavenia, nové informácie by mali pribúdať postupne v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom