banner-umi-superPočas posledných dvoch rokov sme mali možnosť sledovať viacero zariadení so zahnutými displejmi. Medzi priekopníkov v tejto oblasti patria spoločnosti Samsung a LG, ktoré už predstavili nejeden smartfón s vlastnými technológiami ohybného displeja. Napriek tomuto faktu sme sa však stále nedočkali skutočne ohybného zariadenia. To sa snaží zmeniť čínska spoločnosť Lenovo.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tento výrobca totižto svetu predstavil prototyp ohybného smartfónu, ktorý je možné jednoducho omotať okolo zápästia. To naznačuje, že skutočne ohybné zariadenia nie sú až takým sci-fi ako sme si donedávna mysleli. Tento koncept sa dostal do rúk viacerých ľudí, ktorí z neho boli priam unesení. Podľa následných vyjadrení tento prototyp rieši jeden z veľkých problémov dnešných smartfónov, a tým je prenosnosť. Určite ste sa už dostali do situácie, keď ste svoje zariadenie jednoducho nemali kam odložiť. Túto problematiku však dokonale rieši práve tento prototyp smartfónu, ktorý sa dá ľahko prispôsobiť do tvaru náramku.

Lenovo prototyp-2

Lenovo prototyp
Nie je to však ani z ďaleka všetko. Na tejto akcii bol ďalej predstavený prototyp ohybného tabletu, ktorý je možné zložiť na polovičnú veľkosť, čím dosiahne rozmery bežného smartfónu alebo phabletu. Tento tablet by tak mohol slúžiť ako multifunkčný nástroj vhodný na viacero druhov použitia. Napriek tomu, že tieto zariadenia vyzerajú naozaj zaujímavo, spoločnosť Lenovo uviedla, že sú stále iba vo vývoji a čaká ich ešte dlhá cesta.

Lenovo prototyp-4

Lenovo prototyp-6
S ohľadom na vyjadrenie Lenova máme z týchto zariadení naozaj dobrý pocit. Sú to totižto úplne prvé prototypy ohybných zariadení, ktoré sme mohli vidieť v takejto prepracovanej podobe. Skutočnosť, že sme od sériovej výroby tejto „sci-fi“ kategórie produktov vzdialený možno iba zopár rokov, v nás vyvoláva ozajstné nadšenie. To, o čom mnohí iba snívali, sa pomaly, ale isto stáva skutočnosťou a už teraz sa nevieme dočkať nových informácií o podobných produktoch. My vás o nich budeme bez váhania informovať, nakoľko budúcnosť je tu už dnes.

Zdroj: Phonearena.comAndroidauthority.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom