Call of Duty League je jedna z e-športových odnoží tejto videohernej série. Hlavným špecifikom ligy bola jej exkluzivita len na konzolách PS4, čo sa však s budúcim rokom zmení, informuje PC Gamer.

E-športová súťaž Call of Duty League je postavená na základoch súťažného hrania zápasov Call of Duty: Modern Warfare, výhradne na PS4. Pozostáva z dvanástich profesionálnych tímov jedenástich krajín Severnej Ameriky a Európy, ktoré súperia o cenu „The Call of Duty League Championship“.

O prechode Call of Duty League k táboru PC hráčov informovala liga na oficiálnom blogu. Zvláštnosťou však je, že hráči budú mať zakázané používanie klávesnice a myši. Na druhej strane si budú môcť vybrať akýkoľvek gamepad podľa vlastnej preferencie, ktorý však bude musieť schváliť liga.

Rok 2022 už bude plne zameraný na PC hráčov

Ide o vcelku netradičné rozhodnutie, keďže sa na PC platformu presúva len myšlienka turnaja a interakcia s hrou, no hranie medzi platformami ostáva tabu. Hráči tak budú musieť v prípade takýchto turnajov používať na počítačoch iné periférie ako klávesnicu a myš, no zároveň si s konzolistami nezahrajú.

callofdutyleague.com

Hrať medzi viacerými platformami však budú môcť hráči Call of Duty Challengers. To je verejnosti otvorený amatérsky turnaj, slúžiaci ako vstupná brána do profesionálne poňatého Call of Duty League.

Hráči tejto odnože sa cross-platfomového hrania dočkajú rovnako budúci rok. Ako liga oznámila na blogu, tak aj v tomto prípade sa bude prísne dohliadať na používané periférie bez ohľadu na výber platformy, aby sa zabránilo zvýhodňovaniu ktorejkoľvek strany. Myš a klávesnica je tak zakázaným slovným spojením aj v tomto prípade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom