banner-oneplus-3
Mobilné čipsety spoločnosti Qualcomm sa vždy radia na špičku vo svojom segmente. Inak to nie je ani v prípade súčasných vlajkových modelov Snapdragon 820 a 821, ktoré už čoskoro budú nahradené ešte výkonnejším kremíkom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O Qualcomm Snapdragon 830 procesore sa toho popísalo už pomerne dosť. Písať o ňom budeme aj teraz, keďže nadchádzajúci kráľ mobilných procesor sa objavil na známom indickom webe Zauba. Ak by ste náhodou nevedeli, tento web sa zaoberá zhromažďovaním informácií o importe a exporte komodít na indickom trhu. V databáze tohto webu sme narazili na Snapdragon 830 označovaný ako MSM8998, ktorý má od 12. septembra vedených hneď niekoľko záznamov. Celkovo až 80 kusov tohto čipsetu bolo prepravených z Ameriky do Indie, zrejme kvôli testovacím účelom.

snapdragon-830-zauba

Okrem toho však Zauba odhaľuje aj ďalšie detaily. Prototyp zariadenia, v ktorom bol / bude najnovší Snapdragon 830 procesor testovaný, obsahuje aj 4 GB LPDDR4 RAM pamäte a taktiež 64 GB vnútorného úložiska typu UFS 2.0. Displej prototypu dostal rozlíšenie jemných 2560 x 1440 pixelov, pričom cena každého prototypu od Qualcommu činí 102 641 indických rupií, čo je v prepočte približne 1380 €. Podľa predošlých špekulácií bude Qualomm Snapdragon 830 vyrobený ultra moderným 10 nm FinFET výrobným procesom, vďaka ktorému môžeme očakávať markantný nárast výkonu, ale aj výdrže budúcich smartfónov.

zuk-z2-pro-snapdragon-cpu

Snapdragon 820 v ZUK Z2 Pro

TIP: Neznámy smartfón obdržal nové rekordné skóre v benchmarkovej aplikácii AnTuTu

Základom nového čipsetu majú byť nové Kryo 200 jadrá, zatiaľ čo o vysoký grafický výkon sa bude starať nový akcelerátor Adreno 540 GPU. Jeho súčasťou bude aj nový sieťový modem X16 s maximálnou teoretickou rýchlosťou sťahovania 980 Mbps. Fotoaparát smartfónu so Snapdragonom 830 bude schopný nahrávať 2K aj 4K video pri snímkovacej frekvencii až 60 fps. Prvým komerčným smartfónom s procesorom budúcnosti by sa mohol stať Samsung Galaxy S8, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť už vo februári roku 2017 na veľtrhu MWC.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]