Problémy s dodávkami smartfónov Xiaomi by mali byť čoskoro vyriešené

banner-mi5Napriek tomu, že Xiaomi sa už niekoľko mesiacov pred predstavením nového Mi5 pripravovalo na jeho výrobu, problémy so zásobami sú stále kritické a smartfón je relatívne ťažké zohnať. 32 GB verzia smartfónu síce týmito problémami netrpí, keďže väčšina ľudí radšej siahne po 64 GB alebo 128 GB verzii.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi medzitým už predstavilo aj model Mi Max, o ktorý je tiež neskutočný záujem a podobnými problémami si s najväčšou pravdepodobnosťou prejde aj tento smartfón. Je teda jasné, že niečo nefunguje správne a čo najskôr to treba napraviť. Práve toto si povedal sám CEO spoločnosti, Lei Jun, a rozhodol sa pre radikálne riešenie. V jeho internom liste uvádza, že odteraz bude osobne zodpovedný za dodávky smartfónov. O tie sa doteraz staral Zhou Guangping, ktorý teraz zamieri do oddelenia výskumu technológií a jeho pôvodnú funkciu nahradí práve Lei Jun. Veríme teda, že dodávky sa čoskoro zlepšia a každý, čo najskôr obdrží svoj smartfón.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi lei jun list zasobovanie

Xiaomi v súčasnosti vyrába okolo 700 tisíc kusov Mi5 mesačne. Pre porovnanie, Huawei produkuje 900 tisíc kusov Mate 8 a spoločnosť Oppo dokonca až dva milióny kusov modelu R9 mesačne. A práve Xiaomi, ktoré kraľuje s predajmi v Číne, by určite za inými výrobcami nemalo zaostávať. A to najmä, keď je o jeho smartfóny taký obrovský záujem.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.