Mediálny konglomerát Warner Bros. Discovery, pod ktorý spadá aj streamovacia služba HBO Max, sa podelil o svoje hospodárske výsledky. Tie ukazujú kľúčovú vec – aj napriek aktuálnej strate počtu predplatiteľov a masívnemu dlhu sa zdá, že HBO Max po dlhom období trápenia svitá na lepšie časy.

Vidina lepšej budúcnosti však neprichádza bez ústupkov a HBO Max podniká bezprecedentné kroky, ktoré zaváňajú zúfalstvom. Ich efekt už čoskoro pocítia aj diváci na Slovensku, paradoxne však nielen pri HBO Max, ale tiež na Netflixe.

Strata predplatiteľov aj masívny dlh

Turbulentné obdobie HBO Max a jeho materskej spoločnosti stále pokračuje a výsledky Warner Bros. Discovery na prvý pohľad vôbec nepôsobia dobre. Za druhý kvartál 2023 streamovacie služby HBO Max a Discovery+, ktoré sa v USA v máji tohto roka spojili pod jednotnú platformu Max (ku nám príde počas budúceho roka), zaznamenali prepad používateľov o takmer 2 milióny.

Konkrétne mediálna spoločnosť v poslednom kvartáli prišla o 1,8 milióna predplatiteľov a ich celkový počet vo svete klesol na 95,8 milióna. Za iných okolností by okolo prepadu počtu predplatiteľov nastal rozruch a negatívne by naň reagovali aj finančné trhy, aj napriek strate bezmála 2 miliónov platiacich zákazníkov však akcie Warner Bros. Discovery dokázali zaznamenať nárast o takmer 5 %. Čo za tým stojí?

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú