Menší prieskum uskutočnil len nedávno portál PC Mag, ktorý sa spotrebiteľov opýtal, na ktorý z chystaných smartfónov sa tešia najviac. Výsledok ukázal, že Samsung a Apple sú aktuálne najpreferovanejšie očakávané smartfóny.

V prieskume portálu PC Mag sa zúčastnilo celkovo 1 555 spotrebiteľov. Preto je potrebné brať výsledky toho prieskumu s rezervou, nakoľko neodrážajú skutočné preferencie trhu mimo USA a tiež nemajú príliš veľkú základňu opýtaných. Každopádne, aj napriek tomu z prieskumu vyšli zaujímavé čísla, ktoré nám vedie čo to povedať.

Prvé dve miesta pre Samsung a Apple

Podľa výsledkov prieskumu sa na najnovší prírastok do rodiny Note v podobe Galaxy Note 9 teší celkovo 24 % respondentov. Aj takéto číslo však stačilo Samsungu len na druhé miesto. To prvé mu vyfúkol Apple, na ktorého trio očakávaných noviniek sa teší celkovo 42 % opýtaných. Tento „mini súboj“ tak vyhral Apple o takmer polovicu, no na druhej strane vieme, že spotrebitelia v USA sú na značku Apple viac zaťažení.

A čo ostatní?

Tretie miesto v rebríčku nepoteší snáď ani jedného z výrobcov smartfónov. Práve 11 % opýtaných neuvažuje o kúpe žiadneho smartfónu, ktorý tento rok uvidíme medzi novinkami. Na ďalších miestach sa postupne umiestnili modely, ako Google Pixel 3/3 XL so 7 %, LG V40 ThinQ so 4 %, Huawei Mate 20 s 3 % a prípadné OnePlus 6T s 2 %.

Pri Galaxy Note 9 ešte chvíľku ostaneme

Okrem spomínaných čísiel z prieskumu vyšli ďalšie zaujímavé ukazovatele týkajúce sa novinky Galaxy Note 9. Práve 76 % respondentov, ktorí majú o Galaxy Note 9 záujem, už smartfón zo série Note vlastnia a 8 % používateľov pravdepodobne Samsung uchmatne Applu. Ďalšie 3 % potvrdili, že si smartfón preobjednajú a 2 % si ho kúpia, až bude dostupný na trhu. Zvyšných takmer 12 % si radšej počká na výsledky recenzií a až tak sa rozhodne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom