Trh kryptomien sa od obrovského májového prepadu stále nespamätal, pričom „ukľudnený“ nie je ani graf najväčšej kryptomeny bitcoin, ktorý v posledných týždňoch osciluje okolo niekoľkých úrovní pod hranicou 40 000 USD.

Aký môže byť ďalší vývoj na trhu?

Ako informoval portál Bloomberg, podľa niekoľkých popredných analytikov to môže signalizovať ďalší nadchádzajúci prepad, pričom kľúčovou hranicou má byť magická úroveň 30 000 USD, ktorú bitcoin neprelomil ani počas toho najväčšieho prepadu, ktorý sa odohral 19. mája.

NEPREHLIADNI
Kryptomeny čakajú aj v SR veľké zmeny v regulácii, Matovičov úrad si však so Sulíkovým protirečí

Podľa Edwarda Moyu, analytika spoločnosti Oanda Corp., sa bitcoin opäť približuje k hranici 30 000 USD kvôli rastúcim obavám z možnej regulácie v USA, pričom pri prelomení tejto hranice by mohlo dôjsť k obrovským výpredajom.

Analytici spoločností Evercore a Tallbacken Capital Advisors ďalej tvrdia, že v prípade prelomenia tejto hranice sa najväčšia kryptomena môže dostať až na úroveň 20 000 USD, kde sa podľa nich nachádza ďalšia veľká kľúčová hranica. Z dlhodobého hľadiska však ostávajú pozitívni, pričom výhľady pripisujú najmä neustálemu prívalu inštitucionálnych investorov.

Napríklad spoločnosť MicroStrategy zvýšila predaj dlhopisov na financovanie nákupu ďalších bitcoinov na 500 miliónov dolárov zo 400 miliónov dolárov. MicroStrategy a jej CEO Michael Saylor je už dlhšiu dobu jednou z najvýznamnejších podporovateľov kryptomien z verejne obchodovateľných spoločností, odhliadnuc Teslu a Elona Muska, ktorý pred časom svoj názor na najväčšiu kryptomenu otočil.

NEPREHLIADNI
Slovenský expert na kryptomeny: Bitcoin cenou brutálne vystrelí, bude mať hodnotu 400 000 eur do pár rokov

Dôležitým „podporným aspektom“ je aj včerajšie oficiálne prijatie bitcoinu ako platidla v stredoamerickej krajine Salvádor, kde miestny prezident Nayib Bukele poslal v stredu bitcoinový zákon do miestneho kongresu.


Poslanci schválili, pričom za týmto rozhodnutím nasledoval aj rast ceny najväčšej kryptomeny, ktorá v priebehu 24 hodín narástla o viac ako 13 %. Tomu však predchádzal veľký prepad v utorok 8. júna, kedy cena bitcoinu takmer opäť okúsila hranicu 30 000 USD, pričom sa dostala tesne nad úroveň 31 000 USD.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom