Z trojice nových iPhonov sa už zákazníkom do rúk dostali dva prémiové modely. Na tretí model v podobe iPhonu Xr, ktorý prinesie skromnejšiu výbavu, no predovšetkým lepšiu cenu fanúšikovia stále čakajú. Po viac než mesačnom čakaní je už predpredaj oficiálne spustený. Objavujú sa však ďalšie dodatočné výdavky, po ktorých cena dostupnejšieho iPhone Xr nebude až tak dostupná ako sa na prvý pohľad zdalo.

Je potrebné dodať, že dodatočné výdavky sa nemusia týkať každého. Reč je napríklad o transparentných krytoch či opravách, ktoré nebudú vôbec lacné. K predaju menšieho súrodenca iPhone Xr dôjde už nasledujúci piatok, teda 26. októbra a Apple už uvádza aj ceny, ktoré si autorizované servisy vypýtajú za jeho opravu.

Prečítajte si tiež!
Prvý slovenský operátor zverejnil ceny, za aké sa bude predávať iPhone XR

Oprava iPhonu XR sa vyrovná cene staršieho modelu

Postupne si začíname zvykať na to, že za najnovšie smartfóny zaplatíme aj vyše 1 000 €. Je preto zrejmé, že za tieto zariadenia si priplatíme aj v prípade servisu. Mnohých oprava v autorizovanom servise Apple nepríjemne zaskočí, nakoľko sa výsledná čiastka vyrovná staršiemu iPhonu.

Výnimkou nebude ani iPhone Xr, ktorého oprava vyjde poriadne draho. Ak si si už predobjednal iPhone Xr a nechceš dodatočne minúť stovky eur za opravu, dávaj si na smartfón poriadne veľký pozor.

V iPhone Xr je narozdiel od Xs modelov osadený LCD displej. Pri rozbití jeho výmena predstavuje 199 dolárov. Za rozbitú zadnú časť smartfónu zaplatíš 399 dolárov. V nižšie priloženej tabuľke si pozrieš ďalšie ceny opráv, ktoré si servis v Amerike pýta od svojich zákazníkov.

iPhone model Iné opravy (AppleCare+)

Iné opravy
(Mimo záruky)

iPhone Xs Max 99 $ 599 $
iPhone Xs 99 $ 549 $
iPhone Xr 99 $ 399 $
iPhone X 99 $ 549 $
iPhone 8 Plus 99 $ 399 $
iPhone 8 99 $ 349 $
iPhone 7 Plus 99 $ 349 $
iPhone 7  99 $ 319 $

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom