Z tohtoročnej trojice iPhonov sa už do rúk zákazníkov dostali dva prémiové modely, no viacerí stále čakajú na dostupnejší iPhone Xr. Apple v jeho prípade stavil na skromnejšiu výbavu a viacero farebných prevedení, ktoré rozhodne nebude chcieť zakrývať. Nový iPhone Xr v šiestich farebných prevedeniach má pokrývať prvý transparentný kryt, ktorý Apple sprístupní spolu s touto novinkou už o niekoľko dní.

Pre každé svoje zariadenie ponúka spoločnosť aj mnoho príslušenstva, medzi ktorým nechýbajú ani ochranné kryty pre smartfóny. Apple doteraz predával tieto doplnky aj s vlastným logom, no išlo zväčša o silikónové, alebo kožené produkty s vybranými farbami. iPhone Xr a jeho farebné varianty však majú túto tradíciu zmeniť. Výrobca sa totiž rozhodol, že pestré farby tohto kúsku nezakryje farebným krytom, ale zákazníkom ponúkne aj transparentný obal.

Priehľadný obal za poriadnu cenu

O tejto novinke informoval samotný Apple na svojej kanadskej stránke, kde okrem špecifikácií a schopností iPhonu Xr prezradil aj dátum predobjednávok. Tento dostupnejší iPhone si budú môcť už 19. októbra predobjednať zákazníci vo viac ako 50 krajinách, pričom medzi nimi nechýba ani Slovensko. Všetci budú mať možnosť zaobstarať si aj priehľadný silikónový kryt, ktorého cena by sa mala pohybovať na úrovni zhruba 36 €.

Nenechaj si ujsť
Známy YouTuber si podal nový iPhone XR. Problémom je funkcia, ktorú mal už iPhone 4

Takýto typ príslušenstva je však u mnohých výrobcov buď súčasťou balenia smartfónu, alebo sa predáva za omnoho prijateľnejšiu cenu. Keďže ide o originálny produkt Applu, nízku cenu teda nečakajme. Majiteľ nového iPhonu Xr by zrejme nechcel zakrývať farebné prevedenie nepriehľadným krytom, a tak si mnohí môžu kúpiť práve transparentný obal bez loga výrobcu tretej strany. Toto príslušenstvo by mal pritom Apple zaradiť do ponuky s príchodom tohto smartfónu na trh, teda 26. októbra.

Ide to aj lacnejšie

Pri výbere krytov pre smartfóny je dostupných mnoho iných druhov od viacerých známych, ale aj menej známych výrobcov. Na iPhone Xr sa pritom pripravil aj Spigen, ktorý má už teraz v ponuke niekoľko typov svojich známych obalov.

Medzi nimi nechýba ani čistá transparentná verzia, ktorú zákazník kúpi už za zhruba 17 €. Vysoká cena za originálny kryt od Apple môže od jeho kúpy odradiť mnohých zákazníkov, ktorí zrejme radšej stavia na lacnejšie ekvivalenty od iných spoločností.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom