Aktualizácia 24. novembra: Slovenská hra Svätý Martin, za ktorou stojí mladý vývojár Tomáš Králik zo svojho štúdia Blind Rabbit má prvé gameplay video a je sa na čo pozerať. 10-minútové video ukazuje jazdu mestom aj prestrelku v miestnom pohostinstve.

Vznikajúca novinka je postavená na Unreal Engine 5 a zasadená bude do metropoly severného Slovenska, mesta Martin. Hrateľnosťou bude Svätý Martin pripomínať známu hernú sériu GTA, pochopiteľne s omnoho menšími ambíciami. Video ukazuje jazdný model v slnečnom i upršanom nočnom Martine spoločne s pohybom po meste a prestrelkou s políciou. Sľubný dojem vyvoláva aj grafika prostredia, ktoré má byť autentickou kópiou Martina.

Pôvodný článok

Slovenská herná scéna sa rozrastie o ďalší projekt inšpirovaný slávnou sériou GTA. Okrem Vivat Slovakia u nás vzniká aj akčná herná novinka zasadená do Martina. Pripravovaná hra nesie názov Svätý Martin a stojí za ňou Tomáš Králik. Mladý Slovák na nej pracuje už niekoľko rokov a predstaví v nej realistickú podobu tohto mesta na strednom Slovensku.

Svätý Martin bude postavený na Unreal Engine 5, prostredie a lokality budú presne zodpovedať skutočnosti. Keďže mladý vývojár na hre pracuje sám, pôjde skôr o technologické demo ako plnohodnotný titul.

Ako informuje Sme.sk, pretvorenie Martina do virtuálneho sveta Slovákovi zabralo približne 2 roky. Časť prostredia do hry importoval cez satelitné dáta, ďalšie ulice a objekty mesta si nafotil sám a následne ich v hre upravil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP