Aktualizácia 13.3.2022:

Deň D je tu. Crowdfundingová kampaň na portáli Startlab na podporu vývoja slovenskej hry Vivat Slovakia je na konci. To, čo sa ešte pred pár mesiacmi javilo ako odvážny cieľ, sa dnešným dňom stalo realitou, ktorá predčila všetky očakávania.

Slovenskí vývojári z herného štúdia Team Vivat spustili začiatkom februára tohto roka finančnú kampaň s cieľom vyzbierať 10 000 €. Táto suma sa vyzbierala raketovou rýchlosťou a výrazný záujem verejnosti o slovenskú verziu GTA prekvapil aj samotných tvorcov, čo viedlo k tomu, že cieľovú sumu niekoľkokrát navýšili až na konečných 60 000 €.

Výška získaných financií na vývoj akčnej adventúry sa dnes zastavila na čísle 59 703 € a do zbierky sa za obdobie kampane zapojilo celkovo 1 503 ľudí, ktorí mohli za svoje príspevky v rôznej výške získať mnohé odmeny, či už vlastnú NPC postavu chodca alebo svojho virtuálneho psa.

Obrovská vyzbieraná suma nemá na slovenské pomery obdobu a bude zaujímavé sledovať, ako tvorcovia zužitkujú masívnu podporu do výslednej podoby hry v otvorenom svete, do ktorého sa svojimi hlasmi zapojili aj viaceré osobnosti slovenského šoubiznisu.

Aktualizácia 28.2.2022:

Slováci milo prekvapili. Hra Vivat Slovakia, voľne označovaná aj ako slovenské GTA, v crowdfundingovej kampani vyzbierala už cez 50-tisíc eur. Pôvodný cieľ košických vývojárov pritom predstavoval len pätinu tejto sumy a na tvorbu hernej novinky Team Vivat chcel vyzbierať 10-tisíc eur.

Autori za vyzbierané prostriedky postupne predstavili aj ďalšie ciele ako napríklad predstavenie funkčnej bratislavskej MHD či pridanie psieho spoločníka do hry. Rovnako boli predstavené aj originálne odmeny pre podporovateľov, ako napríklad možnosť prepožičať svoju podobizeň NPC postave či mať v hre náhrobok s vlastným menom.

Do konca kampane na Startlab zostáva ešte 6 dní, žiadne ďalšie odmeny už však predstavené nebudú. Team Vivat cez víkend predstavil video, v ktorom predstavuje svoju poslednú minihru Vivat Sloboda a cestu k aktuálne chystanej novinke Vivat Slovakia.

Video pochádza ešte z minulého roka a podľa producenta hry, Romana Lipku, sa s ním vývojársky tím minulý rok uchádzal o finančný príspevok z Fondu na podporu umenia. Lipka vo videu zároveň avizuje, že finálna verzia hry sa predovšetkým po grafickej stránke dočká mnohých vylepšení.

Aktualizácia 23.2.2022:

Už len 11 dní ostáva do ukončenia crowdfundingovej kampane na podporu vývoja slovenskej hry Vivat Slovakia, ktorá ponúkne – na tunajšie pomery – unikátny otvorený herný svet. Cieľ vyzbierať vysnívaných 50 000 € je aktuálne na dosah a momentálna suma dosahuje takmer 44 000 €.

Slovenskí tvorcovia sa kampaň snažia podporiť naozaj unikátne. Pre herných nadšencov si pripravili ďalšiu odmenu a fanúšikovia najnovšie môžu prepožičať svoju tvár NPC postave, ktorá bude šoférom MHD.

Vivat Team/Vivat Slovakia

Podmienkou je však príspevok minimálne 175 € a počet týchto odmien je zároveň limitovaný. Aktuálne ich ostáva už len zopár voľných. Možnosť prepožičať vlastnú tvár hernej postave je tak ďalším z radu benefitov, ktorý môžu hráči obdržať za svoj príspevok.

Fanúšikovia stále môžu získať meno na spoločnom pomníku, vlastný náhrobný kameň v hre, vytvoriť vlastnú grafiku vo virtuálnej Bratislave podobe graffitov či mať vlastnú NPC postavu chodca. Samozrejmosťou je aj skorší prístup k hotovému titulu, ktorý si tak nedočkavo nainštalujú na svoje počítače medzi prvými.

Vývojári zo štúdia Team Vivat aj takýmto spôsobom propagujú verejnú finančnú kampaň, ktorá svojou súčasnou vyzbieranou sumou už mnohonásobne prekračuje pôvodný cieľ 10 000 €.

Aktualizácia 12.2.2022:

Záujem o slovenské „GTA“ neutícha ani po pár týždňoch od spustenia crowdfundingovej kampane s pôvodným cieľom vyzbierať 10 000 €. Malá nádej tvorcov posunúť vývoj hry na vyšší level pomocou príspevkov však prerástla do enormného záujmu a v súčasnosti sa tak v slovenskom vývojárskom svete nehovorí o ničom inom.

Aktuálne im na konte svieti už viac než 30 000 eur, čo tvorcov samozrejme potešilo a s narastajúcou popularitou a neustálou ochotou nadšencov prispievať si stanovili nový cieľ – vyzbierať 50 000 €.

Vivat Slovakia

Spomínaná cieľová suma, ktorá by mala byť podľa vývojárov už konečná, prinesie do hry 14 plemien virtuálnych psov a každý hráč si bude môcť vybrať svojho obľúbeného parťáka s vlastným menom.

Tvorcovia plánujú s výberom psa spojiť aj ďalšie herné aktivity, ako jeho venčenie či kŕmenie. Do konca celej crowdfundingovej kampane ostáva ešte 21 dní, s rýchlosťou narastajúceho konta je však možné, že 50 000 € nebude konečným číslom.

Aktualizácia 9.2.2022: Záujem o podporu slovenskej hry Vivat Slovakia na crowdfundingovej kampani je pre autorov milým prekvapením. Pôvodná cieľová suma, stanovená na 10 000 € sa vyzbierala už za 24-hodín od spustenia a medzičasom už stihla presiahnuť dvojnásobok tejto čiastky.

Aktuálne už má Vivat Slovakia na konte viac než 21-tisíc €, do skončenia kampane pritom zostáva ešte 25 dní. Hráči teda majú o „slovenské GTA“ veľký záujem a autori sú vďaka nazbieraným finančným prostriedkom pripravení hru zdokonaľovať aj mimo pôvodného plánu.

Sľubujú napríklad, že do hry pribudnú nové rádiové stanice, ktoré bude možné počúvať počas jazdy mestom. Chýbať medzi nimi nebudú ani známe hlasy priamo zo Slovenska – pri cestovaní Bratislavou si hráči budú môcť vypočuť napríklad Jána Gorduliča, Silné reči alebo Yanka Krala. Ako bonus vývojári sľubujú možnosť vytvoriť si playlisty z vlastných skladieb.

Vivat Slovakia

Ak sa vývojárom podarí v kampani vyzbierať aspoň 25 000 €, do Vivat Slovakia sľubujú aj pridanie mestskej hromadnej dopravy v podobe dobovo autentických električiek, autobusov i trolejbusov.

Dopravné prostriedky bratislavskej MHD ukradnúť a jazdiť s nimi po Bratislave v 90. rokoch. Čerešničkou na torte v tomto prípade bude možnosť zahrať sa na falošného revízora a vyberať pokuty od cestujúcich bez lístka.

Vzhľadom na to, že už 5 dní po odštartovaní kampane vývojári dokázali vyzbierať 21-tisíc eur a do jej konca zostáva ešte 25 dní, je vysoko pravdepodobné, že mestskú hromadnú dopravu vo Vivat Slovakia skutočne uvidíme. Ak sa vyzbieraná čiastka bude naďalej navyšovať, autori prídu s ďalšími originálnymi vylepšeniami svojej hry. Jej vydanie je zatiaľ plánované na budúci rok.

Pôvodný článok

Pripravovaná PC novinka Vivat Slovakia je opäť o kúsok bližšie k realizácii. Tvorcovia slovenského open world titulu totiž spustili na StartLab crowdfundingovú kampaň na vyzbieranie 10 000 eur, ktoré pomôžu k vývoju hry. Fanúšikovia vďaka svojmu príspevku zároveň automaticky získavajú benefity vo forme hry a iných bonusov.

Získaná suma sa vyzbierala extrémne rýchlo

Zdá sa, že herným nadšencom na Slovensku záleží na rozvoji každej hry, ktorá by mohla svojím konceptom vzbudiť záujem u širokej verejnosti. Cieľových 10 000 € sa totiž na StartLab vyzbierala extrémne rýchlo a suma už presiahla 13 000 €.

Na vývoji aktuálne pracuje 8-členný tím mladých vývojárov, ktorí okrem vývoja a modelovania hry zháňajú ďalšie prostriedky na jej realizáciu.

Pripravovaný titul od tvorcov Team Vivat prenesie hráča do našej krajiny, konkrétne do hlavného mesta v období 90. rokov minulého storočia, keď nášmu podsvetiu vládli skorumpovaní politici a gorily v kožených kabátoch, ktoré sa neštítili absolútne ničoho.

Hlavným hrdinom hry by mal byť policajt pracujúci pre fiktívnu Internú slovenskú informačnú službu, ktorá je v skratke ironicky zobrazená ako ISIS. V drsných a gangsterských časoch vtedajšej Bratislavy bude policajt pôsobiť v utajení ako taxikár a nenápadne tak bude sledovať nelegálnu a kriminálnu činnosť v okolí.

Tvorcovia si pre nedočkavých fanúšikov hry pripravili na jeseň minulého roka dokonca prvý trailer, ktorý odhaľuje niekoľko momentov z hrania v otvorenej mape Bratislavy, okrem iného aj scénku, nápadne pripomínajúcu udalosti okolo únosu Michala Kováča, ktoré sa neslávne zapísali do slovenských dejín.

Vivat Slovakia

Okrem známeho námetu sa do hry dostali aj hlasy populárných slovenských hercov, medzi ktorými hlavnú postavu dabuje Marián Labuda ml. a hlas jeho kolegu nahovoril Lukáš Frlajs.

V hre však podľa tvorcov narazíme aj na imitátora Rasťa Piška či bezpečnostného analytika Milana Žitného. Nakoľko je hra stále v skoršom štádiu vývoja, dátum jej zverejnenia nebol zatiaľ stanovený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP