Militantná herná sága, s obrovským zameraním na hru viacerých hráčov, sa dočkala toho pravého úspechu až so sériou Modern Warfare, ktorá na najbližšie roky stanovila, akým smerom sa značka Call of Duty bude uberať. Podľa mnohých je Modern Warfare 2 najlepšou časťou série, a preto je jej remaster jasnou voľbou. Vydania hry sa včera dočkali len hráči vlastniaci PS4, a tak sa vyskytla otázka, kedy si prerábku najlepšieho Call of Duty zahrajú hráči na PC a Xboxe?

Keď v roku 2007 svetlo herného sveta uzrel prvý diel modernejšieho kabátu hier Call of Duty, okamžite za sebou zanechal tisíce spokojných fanúšikov. Hra ponúkla emóciami nabitú kampaň a s ňou spojenú atmosféru, skvelú hrateľnosť a pre sériu Call of Duty aj revolúciu na strane hry viacerých hráčov.

Pokračovanie Modern Warfare nenechalo na seba dlho čakať a po ročnej pauze štúdio Infinity Ward zopakovalo, ba až prevŕšilo úspech jednotky. Hra priniesla opäť o čosi prepracovanejší príbeh a niekoľko vítaných zmien v multiplayeri, za čo si tento diel odniesol niekoľko ocenení a u mnohých hráčov titul najlepšej Call of Duty hry všetkých čias. Modern Warfare 3 aj napriek svojim nepopierateľným kvalitám úspechy predošlých hier neprekonal.

Keďže ide o jednu z najobľúbenejších príbehových odnoží značky, autori v roku 2016 priniesli kvalitný remaster prvého dielu, ktorý vtedy deväťročnú hru pretvoril k obrazu súčasnej generácie konzol. O možnosti prerábky Modern Warfare 2 sa automaticky začalo diskutovať, no oficiálne stanovisko ako zo strany vydavateľa Activision, tak aj od vývojárov Raven Software neprišlo.

Nenechaj si ujsť
Hrali sme Ori and the Will of the Wisps. Je to jedno z najväčších prekvapení roka

Dohady o možnom remasteri legendárneho dielu začali relatívne nedávno na Reddite, no dnes už je Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered realitou. Hry sa však dočkali len hráči, ktorí vo svojich obývačkách prechovávajú konzolu od Sony. Fanúšikovia PC a Xboxu si na vydanie prerobenej príbehovej časti Modern Warfare 2 budú musieť počkať do 30. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom