Súčasná situácia okolo obvinení Huawei pretrváva už niekoľko týždňov. Počas nich sa objavujú stále nové vyhlásenia, obvinenia či ubezpečenia, že sa nejedná o žiadnu bezpečnostnú hrozbu. Zdá sa, že táto situácia ešte istú chvíľu potrvá a používatelia si musia spraviť svoj vlastný názor.

Celý incident sa začal stupňovať v čase, kedy došlo k zákazu využívania produktov spoločnosti Huawei. Okrem USA sa k zákazu pridalo napríklad aj Japonsko, Austrália či Nový Zéland. K situácii sa viackrát vyjadrili aj predstavitelia Slovenskej a Českej republiky, ktorí sú však zdržanliví a ani jedna z krajín nepodnikla žiadne výrazné kroky, nakoľko nie sú žiadne priame dôkazy.

Nechceme poškodiť žiadnu krajinu

To, že doposiaľ neboli poskytnuté žiadne priame dôkazy, ktoré by hovorili o porušení zo strany Huawei potvrdzuje aj najnovšie vyhlásenie predsedu spoločnosti. Ten pre viaceré svetové denníky uviedol, že spoločnosť nespraví nič, čo by mohlo poškodiť nejakú krajinu, organizáciu či danú osobu.

Podľa neho bude Huawei aj naďalej odolávať všetkým útokom či obvineniam a žiadne údaje o svojich používateľoch nezbiera a nebude ich poskytovať čínskej, ani žiadnej inej vláde.

Prečítajte si tiež!
Aj ty pravidelne povoluješ, aby ťa Google mohol sledovať na každom kroku. Takto však dokážeš sledovanie okamžite zastaviť

Aj napriek týmto nepríjemnostiam Huawei naďalej zostáva inovatívnou spoločnosťou a okrem amerického trhu sa jej darí na iných trhoch po celom svete. Stále predstavuje druhého najväčšieho výrobca smartfónov na svete a do budúceho roka plánuje predbehnúť aj Samsung a stať sa tak svetovou jednotkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom