Už o pár dní má pre nás čínska spoločnosť Xiaomi prichystanú udalosť, pri ktorej budú predstavené hneď dve nové zariadenia. Nástupcu sa dočká séria Redmi a na sucho neostanú ani tablety.

Hádam nikoho už ani neprekvapuje, že spoločnosť Xiaomi už o pár dní predstaví nejaké nové zariadenie. Posledné obdobie je pre spoločnosť pomerne hojné a neubehne týždeň bez toho, aby sa jej portfólio nerozrástlo. Oficiálne sa tak stane 25. júna, kedy je naplánované predstavenie Xiaomi Redmi 6 Pro a tabletu Xiaomi Mi Pad 4.

Xiaomi Redmi 6 Pro

Spoločnosť na sociálnej sieti Weibo zverejnila obrázok, ktorý ukazuje niektoré funkcie smartfónu a aj to, ako by mohol vyzerať. S určitosťou tak uvidíme prítomnosť umelej inteligencie, procesoru Snapdragon 625 a batéria bude mať kapacitu 4000 mAh. Oproti predchodcom Redmi 6 a Redmi 6A nastanú menšie kozmetické zmeny. Kovové telo ostane zachované, rovnako aj duálny fotoaparát (12 MPx), ktorý však bude orientovaný zvislo.

 

Displej príde s rozlíšením FullHD+ (2280 x 1080), uhlopriečkou 5,84″ a bude mať pomer strán 19:9. Uniknuté fotografie tiež ukazujú prítomnosť výrezu v hornej časti displeja, takže sa táto „fičúra“ dostane aj do nižšej strednej triedy. Dostupné by mali byť 3 verzie, a to 2+16 GB, 3+32 GB a 4+64 GB. K dispozícii bude aj slot pre pamäťové karty. Chýbať by nemal ani Android 8.1 Oreo a to už s najnovšou verziou MIUI 10. Tešiť sa tiež môžeš na nízku cenovku, ktorá je hlavným znakom série Redmi.

Xiaomi Mi Pad 4

Tablety to majú dnes veľmi ťažké. S čoraz väčším zväčšovaním uhlopriečok smartfónov dnes nemá veľký význam si ho kupovať. Väčšina používateľov už potom radšej zvolí notebook. Xiaomi to však nevzdáva a tabletom dá šancu so svojím modelom Mi Pad 4. Ten má priniesť 8″ LCD displej s FullHD rozlíšením a jemnosťou 320 ppi. Pomer strán sa odhaduje na moderných 18:9. Čo sa týka výkonu, procesorom bude Snapdragon 660 a to je zatiaľ jediná informácia, ktorá sa dostala verejnosti.

Predný fotoaparát bude mať rozlíšenie 13 MPx (OmniVision OV13855) a ten zadný 5 MPx (Samsung S5K5E8). Aj tu bude prítomný najnovší Android 8.1 Oreo doplnený o nadstavbu MIUI. Batéria dostane kapacitu 6000 mAh.

Prečítaj si tiež
Xiaomi Mi 8 oficiálne mieri do Európy. V týchto krajinách sa bude predávať

Úprimne si myslím, že tablet nebude mať úspech aj napriek tomu, že ide o zariadenie od Xiaomi. Ak to bude takto pokračovať, tablety budú naďalej len a len upadať. Verím tomu, že ak by mal tablet aspoň 10″ uhlopriečku, ponúkol by Dual Boot, mal stereo reproduktory a pripojiteľnú klávesnicu, omnoho viac by týmto zabodoval. Zariadenia 2v1 sú dnes určite hodnotnejšie a je o ne väčší záujem, než o bežné tablety. Ak sa chce spoločnosť udržať v tomto segmente aj naďalej, mala by sa upriamiť skôr k tejto alternatíve.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom