Predstavenie Huawei Mate 9 sa blíži, nový pútač odhaľuje vzhľad a parametre phabletu

banner-mate-8Huawei nelení a po nedávnom odhalení novej modelovej rady s názvom Nova už teraz usilovne pracuje na nástupcovi starej známej rady Mate. Pripravovaná novinka bude predstavovať nadchádzajúcu vlajkovú loď čínskeho výrobcu a s ohľadom na túto skutočnosť môžeme očakávať tie najlepšie parametre. Potvrdzuje ich aj nový únik, ktorý len pred malou chvíľkou začal kolovať internetom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Minulý rok sme mohli byť svedkami predstavenia hneď dvoch zariadení, ktoré spadali do tejto modelovej rady tabletofónov. Prvým z nich bol Huawei Mate S, ktorý si vydobyl svetové prvenstvo v zavedení 3D Press technológie displeja. O pár mesiacov neskôr sme sa však dočkali pravého high-endu a zároveň vlajkovej lodi s názvom Huawei Mate 8. Ak by spoločnosť dodržala zvyky z minulého roka, tak by sme sa v dohľadnej dobe mali dočkať modelu Mate S2 a niekedy v novembri by mala svetlo sveta uzrieť aj Mate 9-ka. Teraz to však vyzerá, že výkonnejší smartfón z tejto dvojice bude predstavený skôr. Teda aspoň tak to naznačuje uniknutý pútač, ktorý predstavuje Huawei Mate 9 z prednej a aj zo zadnej strany.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mate-9

Na zadnej má podľa všetkého figurovať 20 MPx duálny fotoaparát licencovaný nemeckou spoločnosťou Leica. Aj novinka má využívať jeden zo senzorov na zachytenie monochromatických farieb a druhý na snímanie farebnej RGB palety. Taktiež by sme sa mali dočkať optickej stabilizácie obrazu, ktorá zabezpečí ostrejšie snímky a plynulejšie video. Ďalšie informácie vychádzajúce z pútača naznačujú použitie procesoru Kirin 960. Tento čipset vyrába samotná čínska spoločnosť a ide o najnovšiu generáciu, ktorá by mala využívať jadrá Cortex-A73 Artemis.

TIP: Huawei predstavil cenovo dostupné smartfóny Nova a Nova Plus s prémiovým dizajnom

huawei-mate-8-2

Huawei Mate 8

Treba si však uvedomiť jednu vec. Uverejnený teaser je zjavne až príliš jednoduchý. Pri pozornejšom pohľade si môžeme všimnúť podobnosť s predchodcom a samotné zariadenia sa od seba líšia jedine prevedením fotoaparátu. Je teda veľmi pravdepodobné, že ide iba o koncept od fanúšikov. Zmienené informácie však vychádzajú z predošlých únikov a stále je tak možné, že bude Huawei Mate 9 skutočne disponovať týmito parametrami.

TIP: V testoch GFXBench sa objavil Huawei Mate 9, unikli detailné špecifikácie

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]