Telekom zaradil medzi prvými do svojej ponuky nové iPhony. Cena je taká, aká bola avizovaná, no nie sú dostupné všetky verzie.

Kým v Amerike sa štart predaja konal už v piatok, 21. septembra, na Slovensku sa termín posunul o jeden týždeň. Medzi prvými obchodmi, ktoré Apple zariadenia bude mať vo svojej ponuke, je operátor Telekom. Ten si pre zákazníkov pripravil predobjednávkový systém, ktorý bude k dispozícii do oficiálneho štartu predaja na Slovensku, a to 28. septembra.

Zatiaľ len model Xs a Xs Max

Predobjednávkový systém má viacero výhod. Tou hlavnou je, že ide o nezáväznú objednávku, ktorá ti však zaručí, že pri štarte predaja na Slovensku bude zariadenie pre teba k dispozícii. Pri výbere však zákazník nemá k dispozícii všetky predstavené pamäťové verzie. S podobným krokom sme sa u operátorov mohli stretnúť už v minulosti. iPhone Xs je dostupný vo verzii 64 GB a farbách Space Gray/Gold a 256 GB verzia zas vo verzii Space Gray a Silver. Najvyššia pamäťová verzia tak chýba. Väčší z dvojice, iPhone Xs Max začína na 256 GB verzii Space Gray/Gold, až po najvyššiu konfiguráciu v podobe 512 GB verzie vo farbách Space Gray/Silver.

Prečítaj si tiež
Toto sú slovenské ceny nových iPhonov Xs Max, Xs a Xr

Cena zariadení je však o pritom o niečo nižšia než bola oficiálne na Slovensku stanovená. Platí pravidlo čím väčší paušál, tým menej za zariadenie zaplatíš. Kým najdrahšia verzia má oficiálnu cenovku 1649 €, u operátora za tú istú verziu zaplatíš 1227 €. celkový rozdiel je tak 422 €, čo nie je zanedbateľná čiastka. Zatiaľ sú dostupné len verzie Xs a Xs Max. Lacnejšia verzia Xr zrejme dorazí taktiež, no tá sa nepredáva ešte ani v USA. Nižšie v tabuľkách si môžeš prezrieť, aká je výška doplatku k jednotlivým paušálom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom