banner-p9
Tohtoročné predaje smartfónov v Číne sú veľmi zaujímavé. Na čele neohrozene tróni Huawei, ktorému však na krk dýcha ambiciózna dvojka – Oppo a Vivo. Práve tieto dve spoločnosti zaznamenali tento rok značný nárast predajov a odsunuli veľkých gigantov z prvej trojky. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Analytický úrad IHS Analyst na čele s Kevinom Wangom ukázal presné čísla predajov. Na prvom mieste je teda Huawei s celkovým počtom predaných smartfónov cez 32 miliónov. Oppo na druhej priečke zaznamenalo 21,9 milióna predaných smartfónov, respektíve koncernový „brat“, spoločnosť Vivo, dosiahla predaje na úrovni 16,41 miliónov kusov. Xiaomi je odsunuté na štvrté miesto, pričom predaje činia 15,22 milióna kusov smartfónov. Nezabudlo sa ani na LeEco, ktoré v druhej štvrtine roka dokázalo predať 5,83 miliónov kusov.

Huawei P9 Lite Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


cinske-fony-predaje-q2-2016

TIP: Huawei a Oppo v druhom kvartáli ovládli predaje smartfónov v Číne

V nasledujúcich týždňoch môžu však tieto čísla značne vzrásť, hlavne v prípade Xiaomi. Do predaja sa dostane Xiaomi Redmi Pro a v plánoch výrobcu je aj predstavenie high-end modelov Mi5S a Mi Note 2, ktoré budú pravdepodobne ťahúňmi v nadchádzajúcich mesiacoch. Netreba však zabúdať ani na Oppo a Vivo a v neposlednom rade ani na Huawei, nakoľko tieto spoločnosti taktiež oficiálne ohlásili predstavenie nových zariadení. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce mesiace a aké výsledné čísla na nás budú čakať koncom roka. Trúfli by ste si odhadnúť, ktorá spoločnosť bude najúspešnejšia v roku 2016?

TIP: Najpopulárnejšia desiatka smartfónov a používateľské preferencie podľa AnTuTu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom