banner-zuk-z2
Smartfóny sú jednoznačne neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Používame ich na dennodennej báze, pričom nám pomáhajú v rôznych situáciách a zefektívňujú našu prácu. Popularita smartfónov je teda gigantická a AnTuTu sa rozhodlo, že všetky aspekty tohto technologického priemyslu premení na reálne čísla. Štatistiky sú vypočítané za prvý polrok 2016 a dočkali sme sa vskutku zaujímavých čísiel.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Popularita

Tabuľku najpopulárnejších smartfónov vedie juhokórejský gigant Samsung so svojím phabletom Note 5, ktorý za niekoľko dní dostane nástupcu. Angažovanosť Samsungu v takmer každom odvetví spotrebnej elektroniky je naozaj cítiť a prvú trojku tvoria len smartfóny od Samsungu, presnejšie ju uzatvárajú modely S6 a S6 Edge.

Samsung Galaxy Note 5 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>22094554-content

Čínski výrobcovia však rovnako nezaostávajú v desiatke majú početnejšie zastúpenie. Najpopulárnejšie smartfóny podľa používateľov sú Xiaomi Redmi Note 3, Meizu MX5, LeEco Le 1S a zástupca strednej triedy, Meizu Metal. Veríme, že vzostup čínskych výrobcov bude napredovať aj naďalej a pri ďalšom sčítavaní obsadia o niečo vyššie priečky.

Rozlíšenie displeja

Rozlíšenie displejov je vskutku citlivá téma. Mnoho výrobcov sa rozhodlo prestúpiť na jemné 2K panely, ktoré so sebou prinášajú úmerne zvýšenú náročnosť na batériu a výkon. Niektoré spoločnosti sa však rozhodli, že zatiaľ ostanú na klasickom FullHD rozlíšení a podľa štatistík sa im tento ťah vydaril. Viac ako 65 % používateľov ešte stále používa smartfóny s tradičnejším FullHD rozlíšením. 2K rozlíšenie je využívané takmer na 20 percentách zariadení. Najväčší dodávatelia panelov sú Samsung, LG a Sharp.

22094724-content

Uhlopriečka displejov

Postupom času sa čoraz viac výrobcov prestáva zameriavať na uhlopriečky displejov pod 5-palcov a predstavujú pre niekoho veľké „lopaty“. Výsledkom tejto zmeny mobilného segmentu už niekoľko rokov je, že až 32 % používateľov vlastní smartfón s 5,5-palcovou uhlopriečkou. 21,5 % patrí zariadeniam s uhlopriečkou displeja menšou ako 5-palcov.

22094747-content

Z ostatných štatistík si môžete pozrieť rozšírenosť jednotlivých procesorov, veľkostí RAM pamäte, respektíve interného úložiska, rozlíšenie fotoaparátov a kapacitu batérií. Všetky tieto štatistiky nám dokážu poskytnúť reálny pohľad na to, ktoré vlastnosti sú momentálne najobľúbenejšie.

Vývoj mobilného segmentu napreduje míľovými krokmi a je dosť možné, že o niekoľko rokov budeme mať namiesto stolného počítača len smartfón s pripojiteľnou obrazovkou kompaktných rozmerov. Všetky návrhy a konšpirácie už dávno nie sú výtvorom sci-fi filmov a onedlho bude mať takmer každý človek na svete minimálne jeden smartfón. My sme len veľmi zvedaví, ako sa dokážeme etablovať na tieto nové štandardy a čo prinesie pre nás už ani nie tak ďaleká budúcnosť.

TIP: TOP 10 smartfónov podľa AnTuTu za prvý polrok 2016

flexible

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom