banner-p9
Po ukončení každého štvrťroka je zvykom, že rôzne štatistické úrady prinesú informácie o predajoch smartfónov jednotlivých svetových výrobcov. Inak tomu nie je ani teraz a výsledky za druhý kvartál tohto roka na seba nenechali dlho čakať. Tie nám ukazujú, ako sa jednotlivým spoločnostiam darilo nielen v domovskej Číne, ale aj na globálnom trhu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť Huawei už zopár rokov patrí medzi najlepších svetových výrobcov. Svedčí o tom aj fakt, že zariadenia pochádzajúce z dielne Huawei sú vôbec najpredávanejšími smartfónmi čínskeho trhu. Takmer 21 % všetkých predaných smartfónov za posledný štvrťrok na sebe hrdo nesú logo spoločnosti. Čína je veľmi dobrou „ornou pôdou“ aj pre spoločnosti Oppo a Vivo, ktoré spoločne patria pod korporáciu BBK Electronics. Dcérske spoločnosti tejto korporácie gigantických rozmerov obsadili 2. a 3. priečku, a ak zrátame ich trhový podiel, tak zistíme, že s trhovým podielom 23,3 % by hravo predbehli aj konkurenčný Huawei. Spoločnosti Lenovo a Xiaomi obsadili 4, respektíve 5. priečku a určite ich teší takmer jedno percentný nárast oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Mierne prekvapujúco vyznieva fakt, že spoločnosti Oppo a Vivo opäť obhájili priečky pred Lenovom a Xiaomi, ktoré sa zo všetkých síl snažia dostať späť do top trojky.

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Screen-Shot-2016-07-21-at-2.31.01-PM

TIP: Čínski výrobcovia vládnu priemyslu

V globálnom merítku si svoje prvé dve miesta naďalej neohrozene stráži Samsung a Apple. Kórejský gigant však zaznamenal mierny pokles predajov a miesto rovných 28 % trhového podielu, mu v druhom kvartáli patrí 24,5 %. Samsungu dýcha na krk Apple, ktorý naopak zaznamenal mierny nárast a celkovo sa mu podarilo predať viac ako 48 miliónov smartfónov. Huawei v globálnom predaji opäť obhájil svoju 3. priečku a jeho trhový podiel zostal takmer nezmenený. Oppo, LG a Vivo uzatvárajú poprednú šesticu svetových výrobcov a trhový podiel každej z týchto spoločností predstavuje zhruba 5 %. Opäť sa však prejavila veľkosť a sila čínskeho mobilného trhu, ktorý je zároveň najväčším trhom sveta. Až traja čínski výrobcovia sa totižto dokázali predrať ťažkou konkurenciou a obsadili popredné miesta.

Screen-Shot-2016-07-21-at-2.31.12-PM

Práve prebiehajúci 3. kvartál však môže úplne zamiešať kartami, keďže sa očakáva predstavenie zaručených bestsellerov. Zarobené na úspech bude mať dlho očakávaný iPhone 7, Samsung Galaxy Note 7 alebo aj Xiaomi Redmi Pro, respektíve high-end model Mi Note 2. Mierna zmena však môže nastať aj v prospech iných čínskych spoločností, ktoré sa pomaly, ale isto udomácňujú aj za hranicami Veľkého čínskeho múru.

TIP: Nový smartfón od Xiaomi s plnou podporou LTE sietí prešiel certifikáciou, jedná sa o Redmi Pro?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom