banner-mate-9
Ako je už zvykom, každý štvrťrok nám prieskumné firmy prinášajú štatistiky predajov smartfónov. Výsledky za tretí štvrťrok sú tu a poďme sa teda pozrieť na to, ktorý výrobca si prilepšil, a ktorý naopak pohoršil. 

Oproti tretiemu štvrťroku 2015 sa predaje celkovo samozrejme zvýšili, no zaujímavejšie znejú konkrétne čísla. Najlepšie je na tom opäť Samsung, i keď s výraznou stratou oproti minulému roku. Hovoríme o viac ako 10 000 predaných kusoch, začo z istej miery môže aj neúspešný Galaxy Note 7. Predaje Applu naďalej pomaly, ale isto klesajú a dokonca ho začína dobiehať čínsky Huawei, ktorý si podobne ako Oppo slušne prilepšil.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

gartner_smartphone_sales_q3_2016

TIP: Huawei chce predbehnúť Apple a stať sa druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete

Na predposlednej priečke môžeme vidieť čínsku spoločnosť BBK Electronics, ktorá má pod palcom výrobcov OnePlus, Vivo a Oppo, i keď posledný menovaný má výsledky uvedené samostatne. V tabuľke si potom môžete pozrieť aj podiely na trhu jednotlivých výrobcov vyjadrené v percentách. Huawei nedávno vyhlásil, že do dvoch rokov si trúfa v predajoch predbehnúť Apple. Podľa čísiel to zatiaľ vyzerá sľubne, no myslíte si, že sa mu to naozaj podarí?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom