banner-honor-8Huawei patrí medzi najznámejších a najväčších výrobcov smartfónov nielen v Číne, ale aj vo svete a aktuálne mu patrí výborné tretie miesto. Gigant si však myslí, že má naviac a do dvoch rokov sa chce dostať na druhú pozíciu, čím by predbehol Apple. 

Podľa prieskumu, minulý štvrťrok patril Huawei 9 % podiel na trhu s 33,6 miliónmi predaných smartfónov. Na druhej priečke sa nachádza Apple s 12 % podielom, čo predstavuje 45,5 miliónov smartfónov. No a nakoniec prvá priečka patrí Samsungu, za čo vďačí 20,1 % podielu a až 75,3 miliónom predaných smartfónov po celom svete. Na úplne prvé miesto sa teda Huawei určite tak skoro nedostane, no predbehnutie Apple znie celkom reálne.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-mate-9-oficialne-fotonahlad

Huawei Mate 9

TIP: Huawei Mate 9 oficiálne: Duálny fotoaparát, vysoký výkon a Porsche verzia

Čínsky gigant sa domnieva, že Apple porazí v inováciách, a to najmä vďaka rozvojovým technológiám, ako je virtuálna realita, umelá inteligencia a rozšírená realita. Zákazníkov si majú získať aj od Samsungu, ktorý po kauze s Note 7-čkou neustále padá. Budúci rok, kedy budú predstavené nové vlajkové lode, sa však situácia môže zmeniť a Samsung nás možno nakoniec veľmi milo prekvapí s vlajkovou loďou Galaxy S8.

mate-9-porche-edicia-foto-vrch

Huawei len nedávno predstavil nový high-end phablet Mate 9 s veľkým displejom a výkonným hardvérom, ktorý dopĺňa tiež exkluzívna verzia v spolupráci s automobilkou Porsche. Ak bude spoločnosť takto pokračovať aj naďalej a Apple bude v stratách, je celkom možné, že o dva roky bude naozaj druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete.

TIP: Huawei Mate 9 oficiálne: Duálny Leica fotoaparát, vysoký výkon a exkluzívna verzia Porsche

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP