banner-mi5
Po dlhšej dobe sme sa konečne dočkali a dnes sa v domovskej Číne začali naplno predávať zariadenia ZUK Z2 Pro a Vivo Xplay 5. Tie sa budú snažiť presvedčiť zákazníka tým najlepším, čo je v súčasnosti na mobilnom trhu k dispozícií. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

ZUK Z2 Pro

Dcérska spločnosť firmy Lenovo svojim najnovším počinom poriadne rozvírila vody mobilného trhu. Toto zariadenie bolo predstavené ešte minulý mesiac, no až dnes stabilne vstúpilo do oficiálneho predaja na čínskom trhu. Smartfón s keramickou zadnou stranou je zatiaľ dostupný iba v bielej farbe. Čierna verzia je tak naďalej nedostupná a budeme si na ňu musieť ešte chvíľu počkať. Čo sa týka špecifikácií, Z2 Pro ponúkne procesor Snapdragon 820 od spoločnosti Qualcomm, ktorý bude dopĺňať 6 GB RAM a 128 GB internej pamäte. Zobrazovací SuperAMOLED panel sa bude rozprestierať na veľkosti 5,2-palca a ponúkne FullHD rozlíšenie. Hlavný fotoaparát od spoločnosti Samsung dosahuje rozlíšenie 13 MPx a ponúka stabilizáciu obrazu. Sekundárny fotoaparát sa taktiež nenechá zahanbiť a disponuje 8 MPx rozlíšením. Medzi najväčšie inovácie zariadenia patrí použitie až desiatich rôznych snímačov, ktoré používateľovi poskytnú komplexnejšie informácie o jeho zdravotnom stave. Samozrejmosťou je skener odtlačkov prstov a nový konektor USB typu-C. Batéria dosahuje kapacitu 3100 mAh. Čerešničkou na torte je cena zariadenia, ktorá bola v Číne stanovená zhruba na 366 €. ZUK Z2 Pro plne podporuje aj slovenské 4G LTE siete.

zuk-z2-pro-hands-on-fotky (13)

Vivo Xplay 5

Spoločnosť Vivo predstavila taktiež veľmi výkonné zariadenie, ktoré bude dýchať na krk tým najväčším hráčom na trhu. Tým zariadením je smartfón Vivo Xplay 5 s 5,42-palcovým 2K SuperAMOLED displejom a okulahodiacim dizajnom. Displej navyše prináša zahnutie po stranách a spoločnosť Vivo sa môže pýšiť prvenstvom v použití zahnutého displeja z pomedzi čínskych výrobcov. Rovnako ako smartfón ZUK Z2 Pro, aj Xplay 5 ponúka procesor Snapdragon 820 doplnený o 6 GB RAM a 128 GB internej pamäte. Zaujímavosťou tohto prístroja je vodné chladenie, ktoré by malo udržiavať smartfón v optimálnej prevádzkovej teplote. Batéria má kapacitu 3600 mAh. Na zadnej strane sa skrýva 16 MPx fotoaparát od spoločnosti Sony a vpredu je umiestnený 8 MPx selfie fotoaparát. Na zadnej strane nájdeme skener odtlačkov prstov. Vivo Xplay 5, bohužial, pre nás podporuje iba tradičné „čínske“ LTE pásma. Cena tohto zariadenia bola stanovená na 580 €.

vivo-xplay-5-realne-foto-nahlad
Tieto dve spoločnosti rozhodne dokazujú, že sú platnými hráčmi v mobilnom priemysle a parametrami svojich vlajkových lodí dokážu konkurovať stáliciam, ako je Xiaomi alebo Meizu. Teraz nastáva už iba jedna otázka. Ktorý z týchto smartfónov by ste si vybrali vy?

Zdroj: Mydrivers.com(2)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom