ZUK Z2 Pro oficiálne: Snapdragon 820, 6 GB RAM, 128 GB pamäť či luxusný 3D dizajn za neuveriteľnú cenu!

banner-zuk-z1
Tento rok si veľká väčšina čínskych výrobcov vybrala na predstavenie kľúčových zariadení z vlastných portfólií práve mesiac apríl, ktorý je bohatý práve na nadupané vlajkové lode. Dnes sa konala ďalšia konferencia, ktorú poriadala spoločnosť ZUK.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tak ako tvrdili oficiálne teasre vypustené pár dní pred predstavením, dnes oficiálne uzrela svetlo sveta najnovšia vlajková loď tejto veľmi mladej spoločnosti. ZUK Z2 Pro, ako znie názov novinky, prichádza s priam neuveriteľnou výbavou, na ktorú sa nechytajú ani TOP smartfóny najznámejších svetových výrobcov. Samotná spoločnosť nazýva Z2 Pro „prvou pravou vlajkovou loďou na svete“ a má na to právo, keďže smartfón prichádza s množstvom špičkových funkcií, medzi ktorými sa nájdu aj prvenstvá.

Lenovo ZUK Z1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Prémiový dizajn s „3D konštrukciou“

zuk-z2-pro-oficialne1
ZUK Z2 Pro prináša podľa slov výrobcu „pravý 3D dizajn“ v prémiovom kovovo-sklenom tele. Spoločnosť prezentuje ZUK Z2 Pro ako smartfón s jedinečným oblúkovým 3D zahnutím zadnej sklenenej strany. Kovový rám medzi displejom a zadnou stranou tvoriaci celé šasi zariadenia prešiel 10 procesormi a 260 krokmi, aby zabezpečili naozaj dlhú trvanlivosť. Konštrukcia je taktiež vystužená špeciálnymi prvkami pre dosiahnutie vysokej odolnosti. Dokonalé zahnutie zadnej strany, príjemná hmotnosť 145 gramov a hrúbka len 7,45 mm v najhrubšom mieste zaručia pohodlnú prácu so smartfónom.

zuk-z2-pro-oficialne3zuk-z2-pro-oficialne2

Snapdragon 820, 6 GB RAM, UF2 2.0 pamäte…

Presunutím sa k hardvérovej výbave zisťujeme, že ZUK Z2 Pro sa má naozaj čím pýšiť. Prednú stranu obsadil dnes kompaktný 5,2″ SuperAMOLED displej s FullHD rozlíšením. Maximálna svietivosť displeja je až 500 nitov a jeho čierny rámik dosiahol veľmi pôsobivú šírku, len 0,05 mm! Vo vnútri tenkej a zároveň prémiovej konštrukcii sa ukrýva doteraz najlepší mobilný procesor na trhu, Qualcomm Snapdragon 820. Jeho štyri Kryo jadrá sú taktované na 2,15 GHz a jeho súčasťou je aj už známy grafický čip Adreno 530. ZUK tvrdí, že jeho Z2 Pro je prvým smartfónom, ktorý využíva 100-percentný výkon tohto procesora. Ako dôkaz výrobca zverejnil skóre zo známeho AnTuTu benchmarku, kde novinka dosiahla pôsobivých 144 939 bodov.

zuk-z2-pro-oficialne5
Aby toho nebolo málo, ZUK Z2 Pro sa pripojí do skupiny prvých troch smartfónov s obrovskou 6 GB RAM LPDDR4 pamäťou! V tejto verzii tiež ponúka až 128 GB vnútorné úložisko UFS 2.0 a na svoje si tak prídu aj tí najnáročnejší. Výrobca pripravil aj o niečo dostupnejšiu verziu so 4 GB RAM pamäťou a 64 GB úložiskom, ktoré taktiež integruje rýchly pamäťový čip USF 2.0 s maximálnou prenosovou rýchlosťou až 5,8 Gbps.

Vaše zdravie pod kontrolou

zuk-z2-pro-oficialne9
Medzi spomínané prvenstvá sa ZUK Z2 Pro zaraďuje s až 10 rôznymi profesionálnymi snímačmi. Smartfón prichádza s gravitačným senzorom, 3-osovým gyroskop, 3-osovým magnetickým senzorom, proximity senzorom, senzorom okolitého svetla, snímačom tepovej frekvencie, senzorom pre merania kyslíka v krvi, tlakovým senzorom, ultrafialovým senzorom a Hall effect snímačom. Z tohto je jasné, že smartfón je zameraný aj na športovcov, ktorý si pomocou svojho vreckového smartfónu vedia zmerať rôzne zdravotné funkcie. Všetky dáta bude ukladať a zobrazovať vstavaná aplikácia.

zuk-z2-pro-oficialne-foto (8)

Špičková fotografická výbava

ZUK Z2 Pro do „vienka“ dostal aj špičkovú fotografickú výbavu zahŕňajúcu zadný 13 MPx Samsung ISOCELL snímač s veľkosťou 1,34 μm, perfektnou clonou f/1.8, optickou stabilizáciou obrazu, fázovým zaostrovaním PDAF spolu s kontinuálnym zaostrovaním CAF či dvojtónovým LED bleskom. ZUK pre spracovanie fotografií použilo 14-bitový obrazový procesor Qualcomm Spectra a snímač podporuje technológiu izolácie pixelov.

zuk-z2-pro-oficialne6
Nechýba ani HDR a možnosť nahrávania 4K videí. Fotoaparát Z2 Pro prichádza aj s tzv. vysokorýchlostným režimom nahrávania videa pri neuveriteľných 960 fps. Zapôsobí aj predný selfie snímač s veľkosťou pixelov 1,4 μm a rozlíšením 8 MPx. Jeho clona má veľkosť f/2.0 a fotografie spracováva rovnaký Qualcomm Spectra ISP.

Najrýchlejší snímač odtlačkov prstov na svete a celosvetové LTE

zuk-z2-pro-oficialne7
Ako pravej vlajkovej lodi nemôže ZUK Z2 Pro chýbať ani snímač odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný do domovského tlačidla. S názvom U-Touch 2.0 ide podľa slov výrobcu o najrýchlejší snímač odtlačkov prstov na svete. Odomknutie trvá len 0,1 sekundy a to aj v prípade, že máte mokré ruky. Snímač používa samo učiaci sa algoritmus pre zabezpečenie ešte vyššej presnosti a rýchlosti snímania odtlačkov.

zuk-z2-pro-oficialne-foto (16)
Tento priam brutálny hardvér sa bude snažiť čo najdlhšie uživiť vstavaná 3100 mAh Li-Po batéria s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Rýchle nabíjanie bude prebiehať cez reverzibilný USB Type-C v3.1 konektor. Z konektivity je nutné spomenúť dual-band WiFi 802.11 a / ​​b / g / n / AC, podporu širokej škály svetových 4G LTE frekvencií vrátane všetkých najpoužívanejších na našom území, VoLTE a samozrejmosťou je aj kvalitné GPS s AGPS a Glonass. ZUK Z2 Pro pobeží na novej nadstavbe ZUK 2.0 postavenou na Androide 6.0.1 Marshmallow.

Cenou vyrazí dych aj najväčším hráčom

To najlepšie sme si nechali nakoniec. Oficiálne stanovené ceny pre domáci, čínskych trh sú priam agresívne nízke a ohúria každého. Najvýkonnejšia verzia ZUK Z2 Pro so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom vstúpi do predaja už zajtra, 22. apríla za brutálnych 366 €! Kombinácia týchto vražedných špecifikácií a agresívne nízkej cenovky nás len utvrďuje, že ZUK Z2 Pro je tou pravou vlajkovou loďou pre rok 2016, na ktorú sa neťahá ani Xiaomi s ich Mi5 či Meizu Pro 6.

zuk-z2-pro-oficialne-foto (14)

zuk-z2-pro-oficialne-foto (7)

Zdroj: ZUK, Gizmochina.com

O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]