banner-letv-le-1S
Viceprezident spoločnosti LeTV, Feng Xing, nedávno odhalil dôležitý predajný míľnik. Prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Weibo oznámil, že LeTV predalo za dva mesiace po predstavení viac ako 3 milióny kusov populárneho smartfónu strednej triedy LeTV 1S.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Pre spoločnosť, ktorej ambíciou bolo predať 4 milióny smartfónov za celý rok 2015 sú tieto čísla obrovským úspechom. Keď spoločnosť odhalila údaje svojej tržby za uplynulý rok, domnievali sa, že väčšinu zisku tvoril práve predaj spomínaného smartfónu LeTV Le 1S. Dohady sa potvrdili a novinka bola najlepšie sa predávajúcim modelom spoločnosti. Feng Xing taktiež poďakoval Compal Electronics za pomoc pri dosiahnutí úspechu. Boli to ich výrobné linky, ktoré vyrobili 3 milióny zariadení za necelé 2 mesiace. Pre dobre zabehnutých výrobcov smartfónov by tieto čísla neznamenali taký obrovský úspech, no keď sa pozrieme na LeTV, ktoré začalo s predajom smartfónov pred 8 mesiacmi, tak tieto čísla sú vskutku chvályhodné.

LETV Le 1S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


letv-le-1s-recenzia (6)
Na druhej strane nám údaje ukazujú, ako veľmi je rozpočet výrobcu závislý od predaja LeTV Le 1S. Zvyšok smartfónov LeTV One, One Pro a One Max za predajnými číslami 1S výrazne zaostávali, keď sa predalo len niečo málo cez milión týchto zariadení. Okrem toho LeTV hovorí, že predáva 1S so stratou (cena je 163 € namiesto 189 €), čo znamená, že za každé predané zariadenie zaznamená stratu na úrovni 26 €. Ak spoločnosť predala doteraz viac ako 3 milióny zariadení, jej denná strata je okolo 900 000 €. Je nepochybne zaujímavé ako spoločnosť dokáže prežiť na trhu s mobilnými zariadeniami aj napriek takýmto stratám.

Recenzia | LeTV Le 1S: Doťahuje sa na najlepších

Zdroj: Gizchina.com

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP