Spider-Man je jeden z najviac ikonických superhrdinov, ktorého ešte v šesťdesiatych rokoch vymyslela dvojica Stan Lee a Steve Ditko. Žiaľ, už ani jeden z nich nie je medzi nami.

Ich postava tu však ostáva aj po nich a bude nás a naše deti baviť ešte nespočetne veľa rokov. Peter Parker má úžasný príbeh, ktorý z neho robí jedinečnú postavu. Opýtajte sa však akéhokoľvek “obyčajného” človeka – aj toho, kto nesleduje MCU a komiksy – a aj keď vám nepovie, kto to je, určite bude vedieť, ako tento hrdina vyzerá. Spider-Manov oblek je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Prečo ho potom zmenili?

Spolu s ďalšími veľkými zmenami v dizajne postáv sa ukázal aj oblek Iron Spider. Ako sme zistili v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Homecoming, ten pre mladého Petera Parkera vytvoril samotný Tony Stark. Prvky dizajnu si požičiava zo všetkých strán. Celkom zaujímavo sa pritom skoro vôbec nepodobá na originálnu verziu z komiksov. Prečo teda v MCU vyzerá úplne inak? Takto sa k tomu vyjadril Ryan Meindering, šéf oddelenia vizuálneho vývoja pre Marvel Studios:

„Pri používaní Iron Spidera ako odkaz na komiksy som sa snažil pracovať s témami, o ktorých som vedel, že zaujmú bratov Russovcov. Vedel som, že pri Civil War chceli červeno-čierny oblek, tak som sa snažil nájsť cestu, ako mu priblížiť komiksovú verziu. Iron Spider má v komiksoch zlaté, guľaté oči, ale ja som chcel ponechať tie, ktoré sme využili pri predošlom dizajne. Takže sme vzali červeno-čierny vzhľad, pridali sme zlatú a ponechali podobný tvar masky – obzvlášť očí – a tak sme skončili tam, kde sme skončili.“

K tomu taktiež môžeme predpokladať, že dizajnéri sa chceli vyhnúť príliš veľkým zmenám oproti predchádzajúcemu filmovému obleku. Dá sa povedať, že Iron Spider z MCU má menej výrazný vzhľad oproti tomu pôvodnému. Vo filmovom zmysle ho tak ako diváci ľahšie prijmeme ako novú súčasť Spider-Mana.K tomu taktiež môžeme predpokladať, že dizajnéri sa chceli vyhnúť príliš veľkým zmenám oproti predchádzajúcemu filmovému obleku. Dá sa povedať, že Iron Spider z MCU má menej výrazný vzhľad oproti tomu pôvodnému. Vo filmovom zmysle ho tak ako diváci ľahšie prijmeme ako novú súčasť Spider-Mana.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú