Ohľadom konzol novej generácie sa v posledných týždňoch dozvedáme obrovské množstvo nových informácií. Microsoft predstavil pre Xbox Series X na oficiálnom webe novú funkciu s názvom Smart Delivery. Ako píše portál IGN, táto funkcia automaticky vylepší hru pre konzolu novej generácie, ak si ju už mal zakúpenú na Xbox One.

Na začiatok však treba podotknúť, že aj v tomto prípade tu je hneď niekoľko „ale“. Funkciu Smart Delivery budú určite podporovať všetky hry od Xbox Game Studios, no nestane sa tak zrejme ihneď po spustení predaja novinky.

Xbox

Funkcia Smart Delivery bude tiež k dispozícii aj pre ostatných vývojárov, ktorí ju v prípade záujmu budú môcť využiť. Ak vlastníš Xbox One a kúpil si si niektorú z hier, ktorá bude v budúcnosti podporovať Smart Delivery, po prechode na Xbox Series X, bude hra dostupnú na oboch zariadeniach. Asi nikoho neprekvapí, že na novej konzole ponúkne lepšiu grafiku či vylepšenú hrateľnosť.

Okrem toho, že sa tido novej konzoly prenesie samotná hra, prenesú sa aj všetky postupy v kampani. Ak si teda jednu z podporovaných hier rozohráš na Xbox One, pri prechode na Xbox Series X budeš môcť pokračovať presne tam, kde si skončil.

Xbox

Microsoft na svojom webe už oznámil niekoľko podporovaných titulov, pôjde o Halo Infinite, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla, Destiny 2, DiRT 5, Scarlet Nexus, Chorus, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Yakuza: Like a Dragon, The Ascent, Call of the Sea, Gears 5, Second Extinction a Metal: Hellslinger.

Microsoft zachová aj funkciu spätnej kompatibility, ktorú poznáme už z Xbox One, respektíve z hier pre Xbox 360, ktoré môžeš na Xbox One bez problémov hrať. Rozdiel v Smart Delivery je však v tom, že podporovaná hra sa prispôsobí konzole, na ktorej si ju nainštaluješ. Viac detailov o novej konzole z dielne Microsoftu sme ti zhrnuli v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom