Pre Sony je súčasný rok v oblasti hier a konzol veľmi úspešný. Predaje neustále stúpajú, upevnilo sa prvé miesto na trhu a vydané exkluzivity dosiahli nemalé úspechy, koniec koncov, God of War sa stal hrou roka. Podobne úspešný sa zdá byť aj ten ďalší, kedy by mala byť predstavená nová generácia konzoly, nakoľko od vydania PS4 už ubehlo viac ako 5 rokov.

Je obdivuhodné sledovať fakt, že napriek tomu, že PS4 má viac než päť rokov starý hardvér, tak naň dokážu vývojári upraviť hru tak, aby bola perfektne optimalizovaná, no pritom stále vyzerala veľmi dobre. Samozrejme sa to nedá s počítačovou grafikou porovnávať, no novú konzolu dnes kúpiš aj za 200 eur a to je cena, za akú do počítača kúpiš lepšie RAMky.

Napriek tomu už v budúcom roku by sme sa mali dočkať jej nástupcu, aj keď zatiaľ nebol oficiálne potvrdený. Okrem toho sa znova dočkáme aj niekoľkých exkluzivít, ktoré potešia ducha každého herného fanúšika.

Čo očakávať od Playstation 5?

Ako bolo spomenuté, predstavenie novej konzoly nebolo oficiálne potvrdené na tento rok, no s určitosťou možno povedať, že práce na nej sú už v plnom prúde. Oznámilo to aj samotná spoločnosť, ktorá potvrdila aj jej názov Playstation 5. Síce sa predstavitelia spoločnosti vyjadrili v zmysle, že ju predstavia v období nasledujúcich troch rokov, no to je už priveľmi dlhá doba na to, aby sa nové hry dokázali vyvíjať aj na PS4. A ak áno, tak budú až priveľmi okresané a zážitok z nich nebude tak plnohodnotný.

A aké novinky prinesie? V prvom rade to bude natívna podpora pre 4K pri 60 fps, čo si vyžaduje aj poriadne silný hardvér. Očakáva sa buď použitie rovnakého hardvéru ako v prípade Xbox One X, prípadne príde Sony s niečím lepším, aby neostalo hrať druhé husle. Ďalej sa môžme tešiť na podporu FreeSync/G-Sync, spätnú kompatibilitu hier s PS4 či výkonnejšiu a vynovenú súpravu pre virtuálnu realitu.

Ďalšia porcia exkluzívnych titulov

Prvým exkluzívnym titulom len pre majiteľov konzol Playstation bude Days Gone a to už 26. apríla 2019. Ide znova o titul, v ktorom cieľom bude prežiť v postpokalyptickom svete, ktorý je plný zombie. Síce sa v tomto prípade neprišlo so žiadnym novým nápadom, no trailer k hre vyzerá viac než dobre a rozhodne sa je na čo tešiť. Koniec koncov, všetky exkluzívne hry by mali byť také, z ktorých majiteľ padne na zadok a len sa utvrdí v tom, že si vybral zariadenie od toho správneho výrobcu.

V roku 2019 sa dočkáme pokračovania populárneho titulu The Last of Us: Part II. Hra bude viac zameraná na postavu Ellie a jej príbeh po udalostiach z prvej časti. Rovnako aj tu sa je na čo tešiť, no presný dátum predstavenia zatiaľ nie je známy. No určite sa tak stane v budúcom roku. Aj tu ťa naladí na ďalší diel lákavý trailer.

Ďalšou novinkou bude zaujímavý titul Death Stranding o ktorom je ťažko povedať, čo je jeho cieľom a o čo vlastne v hre ide. Je však známe, že vývoj podporuje priamo Sony a je vyvíjaná v Japonsku. Aj keď priložené video napovedá, ako bude hra približne vyzerať, nie je jasné, z akej osoby bude hra, či bude hra v otvorenom svete alebo uzavretom, jednoducho je tu stále veľa otáznik. O to viac sa ale na hru oplatí tešiť, aj keď ani tu nie je presne stanovený dátum predstavenia.

Poslednou novinkou je hra Dreams od tvorcov Media Molecule, ktorých môžeš poznať hlavne vďaka hre LittleBigPlanet. Rovnako aj v tejto novinke sa dej zameriava na to, že hráči si vytvárajú vlastné herné svety, prípadne hráš na svetoch, ktoré vytvorili iný hráči.

Ide o oddychový titul, avšak nedá sa povedať, že by hra bola ľahká, skôr na opak. Očakávané predstavenie je ešte v prvej polovici roku 2019.

Hier bude samozrejme predstavených omnoho viac, no tieto patria medzi tie najväčšie, na ktoré sa možno v budúcom roku tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom