Japonské Sony prešlo nedávno zmenami, ktoré sa dotkli aj hernej divízie. Nový riaditeľ oddelenia konzoly PlayStation, John Kodera, však vidí budúcnosť hrania v prenosných zariadeniach. Doterajšie vnímanie konzol od Sony sa môže v budúcnosti zmeniť s príchodom mobilnej verzie, ktorú Kodera považuje za dôležitú časť tohto ekosystému, kde už spoločnosť robí experimenty.

Premiéra konzoly PlayStation 4 prebehla už pred 5 rokmi a za ten čas sa hráči nedočkali jej nového nástupcu. Postupom času prišla na svet len vylepšená verzia s prívlastkom „Pro“. Fanúšikovia konzol od Sony už ale netrpezlivo čakajú na príchod nového modelu PlayStation 5.

Budúcnosť hrania tkvie v mobilnej platforme

O ňom sa stihol vyjadriť už aj nový riaditeľ pre divíziu konzoly PlayStation. Podľa Koderu tak môže byť nadchádzajúca konzola od Sony kombinovaná s prenosnými zariadeniami. Tie by umožnili hráčom zahrať si hry skutočne kdekoľvek. Zatiaľ však nie sú známe bližšie detaily o hardvérovom riešení tohto plánu.

Podľa môjho názoru je potrebné rozmýšľať o mobilom hraní ako o spôsobe, ktorý môže hráčom priniesť viac skúseností a možností, ktoré očakávajú. Chceme premýšľať o mnohých variantoch.“ – John Kodera, riaditeľ divízie PlayStation.

Sony už v minulosti skúšalo zaútočiť na hráčov mobilnými hernými zariadeniami. Prenosná konzola Sony Vita z roku 2011 sa však doteraz nedočkala svojho nástupcu, čo otvorilo dvere spoločnosti Nintendo. Nový Switch, ktorý bol predstavený v minulom roku, už stihol zožať omnoho väčšie úspechy ako svojho času Vita. Ešte na jeseň minulého roka pritom predchodca Johna Koderu, Andrew House, prehlásil, že spoločnosť nevidí potenciál v prenosných herných platformách. Očividne sa však veľmi mýlil.

Zobraziť celú galériu (0)
Parody Movies / YouTube

Nenechaj si ujsť
Toto majú byť špecifikácie PlayStation 5: Nechýba hardvér od AMD a virtuálna realita

Kodera ale úspech Nintenda Switch nekomentoval a miesto toho prezradil, že Sony experimentuje s rôznymi projektmi. Jedným z nich je tiež PlayLink, ktorý umožňuje hráčom interakciu s konzolou PlayStation 4 prostredníctvom smartfónu. Kľúčovým rozhodnutím pre Sony ale bude predstavenie novej konzoly PlayStation 5. John Kodera však neprezradil bližšie detaily, kedy by táto očakávaná novinka mohla prísť na svet. Naznačil však, že má byť navrhutá s ohľadom na uľahčenie práce vývojárom hier a výrobcom hardvéru.

Sony môže poriadne prekvapiť, no potrebuje dostatok času

Internet už dlhé mesiace špekuluje o možnej konfigurácii konzoly PlayStation 5, no jej príchodu sa zrejme tak skoro nedočkáme. Aj keď môže niesť špičkovú výbavu, ktorá by umožnila hranie v 4K rozlíšení pri 60 fps, predstavená by mala byť počas najbližších 3 rokov.

Toto veľké časové okno dáva Sony ešte veľa času na to, aby vyladilo svoju ďalšiu hernú konzolu k dokonalosti a zmenilo herný priemysel. Budúcnosťou hrania je tiež virtuálna realita, v ktorej žiaľ už aktuálna PS4-ka zaostáva za konkurenciou. Jej nástupca by sa tak mohol poriadne vyšvihnúť, ukázať skutočný potenciál hrania vo virtuálnom svete a poriadne prekvapiť Microsoft.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom